Szinte semmi nem történik az NBA világában, így ez egy tökéletes alkalom arra, hogy átnézzük, melyik poszton kik lesznek a jövő év legjobbjai rangsorolva. Körbekérdeztem a szerkesztőségben, így a lista valamelyest reprezentatív, nem csak az én véleményemet tükrözi. Az irányítókat és a dobóhátvédeket már átvettük, lássuk a kiscsatárokat.
Akik szavazatot kaptak, de nem kerültek fel: DeMarre Carroll, Harrison Barnes, Khris Middleton, Danilo Gallinari
Akik éppen csak lecsúsztak a Top 10-ből:
Rudy Gay: A Kings játékosa eléggé megosztó személyiség a szurkolók körében, de tavaly karrierje legjobb és leghatékonyabb szezonját futotta. Nem tudjuk, mit lehet várni az idei, megerősített sacramentói alakulattól, de ha jó szezonjuk lesz, abban Gaynek így is óriási szerepet kell majd vállalnia.
Luol Deng: A Heat kiscsatára korrekt szezont futott, miután a Cavsnél eltöltött fél szezonja után hajlamosak voltak leírni az emberek. Még mindig a jobb védők közé tartozik ezen a poszton, és tavaly már a kinti dobások is legalább átlagosan mentek neki. Ahogy leírtuk Dragic-nál és Wade-nél is, a floridaiaknál az egészség lesz a fő szempont, és Deng egy folyamatosan megbízható tagja lehet a csapatnak.
Trevor Ariza: A 30 éves veteránról sokszor hallottuk azt, hogy ő csak akkor játszik igazán jól, ha a következő nyáron új szerződést kell aláírnia. Tavaly erre rácáfolt, bár a hatékonysága visszaesett, de az egyik legjobb védője volt a konferenciadöntőig jutó Rocketsnek.
Lássuk, szerintünk ki lesz a 10 legjobb ezen a poszton a következő szezonban:
10. Nicolas Batum: A 26 éves francia tavaly a legrosszabb szezonját futotta újonc éve óta. Azóta kiderültek olyan információk, hogy tányérdobálós, kiabálós válása volt, illetve a nyári VB-n megsérült a csuklója, ami egész évben zavarta. Ha hinni lehet a híreknek, akkor ezeket maga mögött hagyta már. Olshey-ék ettől függetlenül a draft előtt elcserélték Charlotte-ba, ahol bebizonyíthatja, hogy még mindig az egyik legsokoldalúbb játékos a ligában. Játéka nagyon kelleni fog a Hornetsnek, a szerződése is lejár jövő nyáron, így nincs okunk azt feltételezni, hogy ne térne vissza a két évvel ezelőtti önmaga, aki a fantasy ligák kedvence volt.
9. Giannis Antetokounmpo: A görög fenomén alig két év alatt az egész liga „kiskedvence” lett, köszönhetően vicces tweetjeinek és nyilatkozatainak, ám pályán mutatott teljesítményével is lenyűgözte a nagyérdeműt. Még csak 20 éves, azt se tudjuk, hogy nőni fog-e még egyáltalán – mióta a ligában van, azóta 5-6 centivel magasabb lett már. A határ a csillagos ég lehet nála, viszont egyelőre még nagyon fiatal és tapasztalatlan, hogy ennél feljebb kerüljön a listánkon.
8. Chandler Parsons: A Dallas Mavericks kiscsatára tavaly nem éppen olyan szezont futott amilyet szeretett volna, több sérüléssel is küszködött a szezon során, ráadásul egyértelművé vált, hogy se Ellis-szel, se Rondóval nem igazán jó párosítás a pályán. Idén ezzel nem lehet gondja, ráadásul nemrég azt nyilatkozta, hogy 100%-os formában lesz ott a nyitómeccsen. Nagyobb felelősséget akart, most itt lesz a lehetősége bizonyítani, meglátjuk hogyan fog sikerülni. Mindenesetre papíron a Deron Williams-Wes Matthews hátvédsor sokkal jobban illik a képességeihez, mint a tavalyi felállás.
7. Andrew Wiggins: Tavalyi Timberwolves szezonnak egy pozitívuma volt, ami nem más, mint a kanadai üdvöskéjük folyamatos és látványos fejlődése. A szezon utolsó 15 meccsén már 22 pontot 5,5 lepattanót és 3 gólpasszt átlagolt a 2014-es draft első választottja. Bár ilyen számokat nem várunk el tőle a teljes szezonban még jövőre, remélhetőleg nem lesz annyi sérültje a csapatnak és Karl-Anthony Towns érkezése is segíteni fog a játékán. A Wolves szurkolók pozitívan állhatnak végre az elkövetkezendő szezonok elé.
6. Gordon Hayward: A Jazz tehetsége tavaly nyáron sok kritikát kapott az új szerződése miatt, amit offer sheet formában a Charlotte Hornetsnél írt alá, ám a mormonok tartották az ajánlatot. 4 év 63 millió dollárról szól ez a szerződés. Nem kellett sokat várni míg a 25 éves kiscsatárnak sikerült elhallgattatni a kritikus tömeget, 19 pontot 5 lepattanót és 4 gólpasszt átlagolt (ezt egyébként rajta kívül Griffin, Westbrook, James és Harden tudta megcsinálni tavaly). Igazi vezére tudott lenni ennek a rendkívül izgalmas, fiatal gárdának, akiknél idén mindenképpen a rájátszás lesz a cél, amiben hatalmas szerepe lesz Haywardnak is.
5. Carmelo Anthony: A Knicks szupersztárja tavaly szörnyű szezont zárt, csapata a legrosszabb mérleggel fejezte be az évet, Melo csupán 40 meccsen lépett pályára, sérülése miatt a szezon második felét rehabbal töltötte. A nyáron a csapat korrekten megerősítette a keretet, a hírek szerint Anthony is egészséges lesz a szezon elejére. Ugyan már 30 felett van, még mindig a liga egyik legveszélyesebb támadójátékosa, ha elkapja a fonalat senki nem állítja meg. Nem feltétlenül várjuk tőle, hogy újra gólkirály legyen, de ott lesz a liga legponterősebb játékosai között, és a csapat a rájátszásba kerülésért fog hajtani.
4. Paul George: Ha már visszatérőkről beszélünk a Pacers szupersztárja is vissza szeretne térni a két évvel ezelőtt elkezdett útra, amit sajnálatos lábtörése miatt tavaly szüneteltetnie kellett. A csupán 25 éves kiscsatár már bebizonyította, hogy az egyik legjobb védő posztján, és támadásban is tud első számú opcióként operálni egy jó csapatban. Idén Monta Ellis mellett talán valamelyest csökken a teher rajta, így a hatékonysága javulhat. Teljes felépülést várunk tőle, és egy bitang erős szezont.
3. Kawhi Leonard: A San Antonio Spurs kiválósága talán az egyik legcsendesebb játékos az egész ligában, de ez ne tévesszen meg senkit. Egyértelműen a legjobb védő jelenleg a periméteren, – nem véletlenül lett a tavalyi év Legjobb Védőjátékosa – kérdezzétek csak meg LeBron Jamest erről. Tavaly ugyan 18 meccset ki kellett hagynia, ettől függetlenül 16,5 pontot, 7 lepattanót és 2,3 labdalopást sikerült átlagolnia, ami megsüvegelendő. Ugyan vártuk, hogy talán első számú opcióvá léptetik elő, de LaMarcus Aldridge érkezésével és Ginobili-Duncan elhalasztott nyugdíjazásával erre még kicsit várnunk kell. Ettől függetlenül talán a legfontosabb szerepe neki lesz egy esetleges hosszú Spurs playoff-menetelésnek.
2. Kevin Durant: A 2014-es év MVP-je nem szívesen fog visszaemlékezni a tavalyi szezonra. Csupán 27 meccsen tudott pályára lépni, de ez is elég volt ahhoz, hogy ne felejtsük el, mennyire halálos fegyver a pályán. Egyértelműen a világ második legjobb kosárlabdázója legalább, a sérülései előtt érvelni lehetett, hogy talán kész a trónfosztásra – ez egyelőre elmaradt. Ugyan a Jones-törés egy nagyon csúnya sérülés, ami könnyen visszatérhet, mi mégis pozitívak vagyunk, hogy újra teljes erővel tud majd idén teljesíteni, és retteghetnek az ellenfelek minden egyes este.
1. LeBron James: Úgy érzem nem igényel különösebb kommentárt James első helye. Nem lehet nem elismerni, hogy jelenleg a legjobb kosárlabdázó a világon. Ugyan már 31 éves lesz decemberben, semmi okunk azt feltételezni, hogy pont ebben a szezonban fog visszaesni. Már nem az a védő, és nem olyan hatékony, mint volt Miami-ban, idén ismét tanúi lehettünk nagyszerűségének a rájátszásban. Az a Cavs csapat valószínűleg az első 5 helyen húzott volna a drafton, miután Love és Irving lesérültek, ha nem lett volna James. Gyakorlatilag egyedül vitte be a csapatot a döntőbe, ahol több, mint tisztességesen helytálltak egy sokkal tehetségesebb együttes ellen. Lehet utálni, lehet imádni, ez igazából nem kérdés: LeBron James még mindig a legjobb kosárlabdázó Michael Jordan óta.