Az NBA holtszezon leginkább arra jó, hogy régi mérkőzéseket, elemzéseket böngésszünk. A profi liga az egyik legjobb felhozatallal rendelkezik az egyéb, sport témájú videókból, vidám interjúkból és dokumentált marhaságokból.
Íme néhány kedvenc a teljesség igénye nélkül, szubjektív rangsorba szedve.
16. Megszemélyesítés
Valószínűleg senki sem jobb a profi sportolók közül mások megszemélyesítésében, mint Dwight Howard. Mint az köztudott, gyakran volt céltáblája Stan Van Gundy közös orlandói éveik alatt, vagy Charles Barkley jelenlegi médiaszemélyiség, de talán a legjobb alakítása az volt, amikor Derek Andersont, a Cardinals irányítóját figurázta ki.
15. Motiváció
Ha tanácsot kérsz, hogyan légy sikeres az életben, nincs jobb ember, aki megválaszolná, mint Adam Morrison. Ha motivációs beszédre van szükséged, igyekezned kell, mert Morrison talán túl elfoglalt lesz.
Ebben az interjúban az is kiderül, hogy erős szavak nélkül is meggyőző tud lenni.
14. Nyelv
Kevin Garnett, a jövőbeni Hall of Famer, mert rendkívüli tehetségével szüntelenül azon munkálkodott, hogy csapata győztesen távozzon a parkettről. De KG-t másért is be kell engedni a Hírességek Csarnokába: létrehozott egy teljesen új nyelvet a gyerekek számára.
13. Ünneplés
Az csak természetes, ha valaki ujjong, miután elérte szakmai pályafutása csúcsát. De Metta World Peace aka Ronald William Artest Jr. aka Panda’s Friends esetében valami földöntúli boldogság veszi kezdetét, mely igencsak eltér a szokványostól. Ne csak ő érezze, hogy csúcsra jutott, hanem az egész család is. Tiszteletben kell tartani az ünneplés eme formáját.
12. „Played Hard”
Ha egy NBA-játékost kérdésekkel zargatnak, vagy túl kimerült, dekoncentrált (ne feledjük, későn ér véget a meccs, rohanni kell, hogy elérje az utolsó járatot a következő városba), általában ott az a mondat, mellyel a médiát lerázhatja:
„Mindkét csapat keményen játszott.”
Ezen a napon a Blazers csatára, Rasheed Wallace úgy döntött, hogy ezt az axiómát kihasználja, és bármilyen kérdés jön szembe, riposztként elsüti az ominózus mondatot. Nézzünk szembe a tényekkel, ezzel a válasszal nem lehet nagy baj.
11. Megerősítés
Nem titok, LeBron James kihagyta a főiskolát, hogy profi kosárlabda karrierjét mihamarabb megkezdhesse (nem mellesleg ne bukjon dollár-tízmilliókat, amíg az iskolapadot koptatja), de maradt benne némi bizonytalanság. LBJ mindenesetre megerősítette eredeti döntését, mielőtt „A Döntést” meghozta.
10. Utánzás
Csak pénzfeldobással lehetne eldönteni, hogy a Houston Rockets játékosai közül ki utánozza legjobban Dikembe Mutombo néha érthetetlen, mégis megnyerő gügyögését. A csapat meglepő képességeket mutatott Deke minden megnyilvánulásának élethű visszaadására, csak Yao nem vitte túlzásba.
9. Fog
Ha eddig nem mosolyodott el a kedves olvasó, az alábbi videó után biztos megteszi. Steve Nash megnyerte a mérkőzés első felét és elvesztette bal felső egyes felét. Ritka kivételek egyike, hacsak nem Shaq (az ismert okok miatt) az illető, hogy így tud mosolyogni saját kárán.
8. Ne szólj szám
Főleg, ha előző nap kefél meg a liga 25 ezer dollárra, mert fikázod a bírókat, pedig az 56 befújt faulthoz képest a mai 52 eltörpül.
Ja és Rick Carlisle-nak mellesleg igaza is van.
7. Parádé
Nehéz lenne eldönteni, mi volt szórakoztatóbb a 2001-es Los Angeles Lakers bajnoki parádéján, Shaq rappelése és vaddisznó-tánca, vagy Mark Madsen „ünnepi” beszéde.
Madsen az a fajta fickó, akire minden bajnokcsapatnak szüksége van, egy különc, akinek nincsenek korlátai. Ha adódik a lehetőség, hogy megmutassa tehetségét, habozás nélkül meg is teszi, ha már a pályán nem sikerült.
6. „Practice”
Számtalan feldolgozás, szkeccs és klip alapanyagául szolgált Allen Iverson híres-hírhedt „Practice” interjúja. A sajtótájékoztatón alapvetően AI azt mondja, nem tud segíteni csapattársain, hogy jobbak legyenek. A teljes interjú azáltal válik humorossá, hogy vagy hússzor mondja: „practice”. A háttérben persze sokkal szomorúbb dolgok húzódtak, mint például Iverson barátjának meggyilkolása, Answer esetleges elcseréléséről szóló pletykák, vagy az OH-gyökök.
5. „It’s my fault”
Pontosan nem tudjuk, de lehet, hogy Tracy McGrady megpróbálta felülmúlni Allen Iverson teljesítményét, miszerint minél többször mondjon el egy dolgot egy interjúban. De akárhogy is, ha azzal vádoljuk, hogy ez egy replika, az csak az ő hibája lehet.
A hétszeres All-Star azt akarta, hogy mindenki meggyőződjön róla, ő a felelős a Világ összes problémájáért.
4. Rovarirtás
A Világ Rovar Közössége összeült és arra a következtetésre jutott, hogy nem célszerű a felvonulási útvonalat keresztül vinni egy NBA sajtókonferencia-termen, ha a pódiumon Dirk Nowitzki ül.
Miután a 2006-os NBA-döntő első mérkőzését megnyerte a Dallas, Dirknek nem volt türelme végighallgatni egy bosszantó és jelentéktelen szúnyogot. Kénytelen volt időkorláthoz kötni a kérdezőt, aki láthatóan szétcsúszott.
3. „Ball”
Nyilvánvaló, hogy Hedo Turkoglu egyéves torontói tartózkodása nem élete álmaként íródik önéletrajzi könyvének lapjaira. De a New York-i meccs után észrevehetően mámorosan és győzelemittasan úgy döntött, hogy a titokzatos, egyszavas reakcióval zárja le a beszélgetést: „Labda”.
Ahelyett, hogy boncolgatnánk Turk hátborzongató válaszát a riporter látszólag normális kérdését és tovább elemeznénk a szót, illetve mögöttes tartalmát, mindent összevetve a töröknek egyértelműen nem volt semmi más mondanivalója.
2. „Game 7”
Ha retorika tanár lennék és bírálnom kellene Zaza Pachulia 2008-as első körös, Boston elleni hatodik mérkőzés utáni beszédét, az értékelés így nézne ki:
Zaza 5-öst kap szemkontaktus keresésre, 5-öst kap lelkesedésére és 5-öst érdemel, mert magával ragadja közönségét. Úgy néz ki, mint egy politikus, aki mikrofont ragad és ellentmondást nem tűrő módon buzdít, a legfőbb döntéshozó. Pachulia az ELNÖK!
A hetedik meccset a Celtics nyerte 99-65-re.
1. „Execution”
A bejegyzés végrehajtva.