A mai nap több GM szerint is nagyon sok mozgást tartogat számunkra. Lássuk, hogy az idei holtszezonban milyen mozgások történtek!

Milwaukee Bucks adta: Ersan Ilyasova
Milwaukee Bucks kapta: Caron Butler, Shawne Williams
Detroit Pistons adta: Caron Butler, Shawne Williams
Detroit Pistons kapta: Ersan Ilyasova
Miért csinálta a Bucks?
Az év egyik meglepetéscsapata nagyon készül arra, hogy jövőre még jobb eredményt érjen el. Ehhez viszont nélkülözhetetlen a minőségi erősítés a szabadügynökpiacról, amihez nagy lépés volt ez a csere, ahol Ersan Ilyasova szerződését költöztették át Detroitba. A török játékos egész karrierjét a csapatnál töltötte, de a 2010-es szezon óta folyamatosan keresi önmagát és kisebb nagyobb sérülésekkel is küszködött. Az sem elhanyagolható, hogy a Parker-Antetokounmpo páros köré építene a Bucks a jövőben és a fiatalok mellé a csatárposztra már csak a padról lehet csatlakozni, amihez pedig elég nagy luxus Ilyasova szerződése. Az ellenértékként érkező Butler-Williams páros nem fog csatlakozni a Szarvasokhoz, egyik játékos szerződése sem garantált a következő évre, így a Bucks akár 20+ milliós kezdőévvel induló szerződést is kínálhat szabadügynököknek, ami elég csábító lehet. Milwaukee nem a legnépszerűbb hely az USA-ban, de az erős fiatal mag, Jason Kidd személye és a sapka alatti rugalmasság miatt könnyen lehet, hogy sikerül egy nagyobb nevet igazolnia az együttesnek.
Értékelés: 4 (javíthat az ötösért – FA igazolás)
Miért csinálta a Pistons?
Stan Van Gundy rendszerébe sokkal jobban illik egy stretch four, elég csak Orlandóban a Howard-Ryan Anderson párosra gondolni. A csere is azt erősíti, hogy komolyabban terveznek a remek szezont futó Andre Drummond köré és egy számára kényelmes rendszert próbál létrehozni Van Gundy, amibe sokkal jobban passzol Ilyasova, mint Monroe. Arról nem is beszélve, hogy Ilyasova szerződése nem garantált a 2016/17-es szezonra, így a csapat mozgástere sem korlátozódik jövő nyáron, amikor hosszabbítani kell Drumonddal. Ilyasova egy próbát megér, a változás biztos jót fog tenni a játékának és mivel Jennings-t és Meeks-t is ismeri a Bucks-os időkből, ezért a beilleszkedéssel sem lesz gond. Más kérdés, hogy ezért az ellenértékért lehet, hogy a töröknél hasznosabb kiegészítő játékost is lehetett volna szerezni, mivel a két nem garantált szerződés elég csábító lehetett volna liga szerte.
Értékelés: 3

Hornets adta: Lance Stephenson
Hornets kapta: Matt Barnes, Spencer Hawes
Clippers adta: Matt Barnes, Spencer Hawes
Clippers kapta: Lance Stephenson
Miért csinálta a Hornets?
A tavalyi év legrosszabb szabadügynök igazolása volt Stephenson szerződtetése a Hornets részéről. A csapat ezután nem sokkal rá is jött a hibára és azonnal elkezdték árulni a balhés játékost, de nem jártak sikerrel. Az, hogy bárminemű ellenértéket kaptak most érte már sikerként könyvelhető el, még akkor is ha az érkező (és koránt sem biztos hogy a csapatnál maradó) Matt Barnes és Spencer Hawes sem fogja megváltani a világot. Hawes-t nem lehetséges rosszabbul használni, mint azt a Clippers tette és Charlotte-ban nagy szükség van egy jól triplázó játékosra, mert az nagyon nem megy a csapatnak és annak ellenére, hogy hosszú a szerződése (2017/18, utolsó év játékos opció) elég barátságos: egyszer sem megy évi 7 millió fölé.
Értékelés: 3
Miért csinálta a Clippers?
Ha valaki ki tudja hozni Stephensonból a maximumot, akkor az Doc Rivers. A veterán jelenlét biztos segít majd a balhés játékosnak, akinek leginkább fejben kellene felnőnie ahhoz, hogy magasabb szintre emelje a játékát. A Clippers nyilvánvalóan kockázatot vállalt ezzel a cserével, de sem Barnes, sem Hawes nem nyújtott annyira maradandót, hogy ne lehessen őket beáldozni egy high risk – high reward cserében. Akkor sincs veszve semmi, ha nem válik be a kísérlet, mivel Stephenson szerződésében a 2016/17-es szezonra csapat opció van, ezért rossz szezon esetén egyszerűen elköszönnek tőle. Limitált lehetőségeihez képest a Clippers jól erősített, persze csak akkor, ha a két évvel ezelőtti Stephensont láthatjuk újra a pályán.
Értékelés: 4

Orlando Magic adja: Luke Ridnour
Orlando Magic kapja: Janis Timma játékjoga (2013, 60. pick)
Memphis Grizzlies adja: Janis Timma játékjoga (2013, 60. pick)
Memphis Grizzlies kapja: Luke Ridnour
Miért csinálta a Grizzlies?
Igazából több opciót akart magának a Grizzlies ezzel az apró cserével. Vélhetően nem szeretnének megválni Beno Udrihtól, aki kiemelkedően játszott az idény végén, de szabadügynök lesz a nyáron. Az ő árát is kicsit szerették volna lejjebb nyomni ezzel és kicsit jobb helyzetbe helyezni magukat a tárgyaláskor, de Ridnour akár harmadik számú irányító is lehet. A másik fontos szempont az volt, hogy Ridnour szerződése csak július 10-én válik garantálttá, ezért addig eldöntheti a csapat, hogy megtartják-e. Valamint a draft napján lévő csereáradat közepette is jól jöhet egy ilyen kontraktus, amit egy játékosért vagy draftjogért bármikor továbbadhat a Grizzlies. Janis Timma játékjogából ennél sokkal többet nem lehetett kihozni.
Értékelés: 5
Miért csinálta a Magic?
A Magic sem azért csinálta a cserét, mert annyira szerelmes volt Janis Timma játékába, bár a 22 éves lett kosarast választották idén a VTB Liga legjobb fiatal játékosának. Ettől függetlenül Timma vélhetően jó pár évig még Európában marad és az sem kizárt, hogy sosem fog az NBA-ben szerepelni, a gárda motivációja inkább az volt a cserével, hogy még több helyük legyen a sapka alatt és nagyobb mozgásterük legyen a nyárra. Bár nem valószínű, hogy az a félmillió dollár, ami Ridnour szerződéséből maradt volna július 10-e után annyira meghatározó lenne, de sosem lehet tudni.
Értékelés: 5,

Charlotte Hornets adja: Gerald Henderson, Noah Vonleh
Charlotte Hornets kapja: Nicolas Batum
Portland TrailBlazers adja: Nicolas Batum
Portland TrailBlazers kapja: Gerald Henderson, Noah Vonleh
Miért csinálta a Hornets?
A már most elég mozgalmas holtszezont produkáló Hornets kapta a legjobb játékost a cserében Batum személyében, aki minden kétséget kizáróan ragyogni fog Clifford rendszerében. Az már kérdésesebb, hogy mi lesz Michael Kidd-Gilchrist sorsa a csere után, mivel a francia az ő posztjára érkezett és minden tekintetben egy javított kiadása a 2012-es draft második válaszottjának. Henderson elvesztése fájó lehet, mert rajta kívül nem sok triplázó van az együttesnél, de Hawes (és a pletykák szerint Jeremy Lamb) érkezése ezt is feledteti. Vonleh pedig még mindig nagyon fiatal, de az együtteshez közel álló források szerint annyira nem voltak megelégedve a fejlődésével és a hozzáállásával.
Értékelés: 5
Miért csinálta a TrailBlazers?
Ugyan próbálják tagadni, de ezzel a lépéssel elkezdődött az újjáépülés a TrailBlazers-nél. Batum értéke elég alacsonyan volt a csatár nem túl eredményes szezonja után, de ennél valószínűbb, hogy jobb ellenértéket is lehetett volna kapni érte. A csere bejelentésekor egyből mondták a csapat képviselői, hogy egyeztettek LaMarcus Aldridge-dzsal, de ezzel párhuzamosan egyből erősödtek a hírek, miszerint az All-Star magasember csapatot fog váltani. Ha Vonleh beváltja a hozzá fűzött reményeket, akkor pár év múlva lehet, hogy máshogy fogunk emlékezni erre a cserére, de egyelőre még semmit sem mutatott az NBA-ben. Henderson jól jöhet, hiszen Matthews és Afflalo is szabadügynök, akik közül előbbi 15-16 milliót szeretne évente, utóbbi pedig vélhetően nem szeretne Portlandben maradni. Szinte borítékolható, hogy nem ez volt az utolsó mozgás a csapat részéről, biztosan aktívak lesznek ma este.
Értékelés: 2