Emlékszik még valaki, hogy az Orlando Magic nagydöntőt játszott alig néhány éve? Dwight Howard 2012-es elcserélése jelentette az újjáépülés kezdetét, azóta is csak keresi magát a franchise. A Supermanért kapott csomagból egyedül Nikola Vucevic bizonyult hasznos játékosnak, mellette Maurice Harkless maradt kerettag, de ő is csak kiegészítő szerepet tölt be az együttesnél.
Az újjáépítés második lépése egy újabb játékoscsere volt, többek között J.J. Redick is távozott, a legnagyobb érkező nevet pedig Tobias Harris testesítette meg. Nem voltak nagy elvárások a csapattól, ám a 2012/13-as szezont végül a liga legrosszabb 20-62-es mérlegével zárták.
A 2013-as drafton a Cleveland ugyan megelőzte őket, de a második választással a csapat be tudta húzni fő kiszemeltjüket, Victor Oladipót. A következő szezonban mindössze 3 győzelemmel tudott többet összeszedni a gárda, így megint előkelő helyen választhattak.
A negyedik pickkel kisebb meglepetésre az Arizona egyetemről Aaron Gordon csatlakozott. Még a Howard cseréből megszerzett tizenkettedik választással elvitték Dario Saricot, akit néhány draftjog társaságában egyből továbbpostáztak Philadelphiába Elfrid Paytonért cserébe. A második körben Devyn Marble került a csapathoz, aki a szezon végére már a kezdő csapatba is bekerült.
Az idei szezon sem sikerült sokkal fényesebbre, mindössze 25 győzelmet sikerült bezsebelni. Ötvenkét meccs után 15-37-tel állt a csapat, így Jacque Vaughnt lapátra is tették. A vezetőedző két és fél év alatt 58-158-as mérleget tudott felmutatni, helyét ideiglenesen James Borrego vette át, vele 10 meccset nyert a Magic, míg 20 alkalommal vesztesen hagyták el a pályát.
A vezetés nem tervezett hosszú távon Borrego mesterrel, az új edző, Scott Skiles hamar kinevezésre került. Őszintén szólva megkérdőjelezhető a döntés, ugyanis Skiles híres arról, hogy hajlamos eltemetni a fiatal játékosokat és/vagy újoncokat. Skiles és Tobias Harris kapcsolata ismerős lehet Milwaukee-ból, ahol az edző a pad végére irányította az akkori talán legjobb Bucks játékost.
Az idei szezonból sajnos sok pozitív következtetést nehéz levonni, a floridai gárda 27. volt offensive ratingben, míg 24. a védőoldalon. Ezek mellett majdnem az összes statisztikai mutatóban a liga alsó felében helyezkedett el az együttes. Átlagban 95.7 pontot dobtak meccsenként, amivel a 25. helyet töltötték be a ligában. A liga legkevesebb büntetőjét értékesítették, emellett pedig sok volt az eladott labdájuk is. Gólpasszok (23.) és blokkok (29.) terén is tragikus volt a csapat.
A csapat kerete jövője aggodalomra adhat okot a szurkolóknak. Gyakorlatilag nincs olyan elem a játéknak, amiben átlagnál sokkal jobban teljesítene a Magic. Sem Oladipo, sem Payton nem jeleskedik a távoli dobásokban (noha előbbi a fejlődés jeleit mutatja), Vucevic pedig csak a gyűrű közelében hasznos befejező. Gordon egyelőre nagyon szertelen, nem igazán tudja még a csapat sem, hogy hol és hogyan lenne érdemes őt használni. Jó csatárral sem rendelkezik jelenleg a csapat, a legtöbb jel arra mutat, hogy Harris távozni fog.
Az újabb sikertelen szezon után ötödikként választhat az idei drafton a Magic. Nyilván nagyban függ az ő választásuk az előttük választó csapatoktól, de sok út lesz, amin elindulhatnak. Valószínűleg bent lesz még a lett magasember, Kristaps Porzingis. Nagy esély van arra is, hogy Justice Winslow vagy éppen Mario Hezonja is elérhető lesz az ötödik helynél, csak a vezetőségtől függ, hogy kiben látják a legtöbb fantáziát.
Noha Gordon és Oladipo is felrobban a tehetségtől, talán egyikükben sincs meg az a különlegesség, hogy egy csapatot építsenek széles vállaikra. Emiatt lenne fontos, hogy a biztonságos helyett bevállalósabb legyen a vezetőség, egyben arra essen a választásuk, akiben a legnagyobb sztárpotenciált fedezik fel.