A fővárosiak a franchise történetének egyik legsikeresebb szezonján vannak túl. A John Wall és Bradley Beal alkotta hátvédpáros bajnokcsapat kaliberű, épp ezért érte sok kritika Randy Wittman vezetőedzőt, aki sokak szerint nem használja őket megfelelően. A kritikák alapjául szolgál, hogy a csapat csak 22. támadóalakulat volt a ligában. Egy rendkívül unalmas és kiismerhető támadójátékot játszottak tavaly, amin idén mindenképp változtatniuk kell.
Ezt ellensúlyozandó, Wittman pofás kis védelmet rakott össze, az egész ligában az 5. legjobbak voltak a Varázslók. Paul Pierce az egyik legnagyobb egyénisége volt a csapatnak, aki szinte egy egész rájátszás szériát nyert meg a csapatnak. Sokévnyi szenvedés után most már stabil rájátszás együttesnek mondható a Wizards, nagy kérdés azonban, hogy ezzel a kerettel képesek lesznek-e az újabb előrelépésre.
Mit csináltak a nyáron?
Nagy mozgás nem volt a csapat körül, nem igazoltak nagy nevű játékost, és nagyobb cserében sem vettek részt. A csapat legnagyobb távozója egyértelműen Paul Pierce. A Los Angelesbe hazatérő játékos hiányát nagyon meg fogják szenvedni, főleg a rájátszásban volt a csapat egyik legértékesebb tagja. Pierce tripláinak pótlására érkezett Jared Dudley, Gary Neal és Alan Anderson is, akik egy remek tripladobó triót alkothatnak. Drew Gooden maradt a csapatnál, ám Kevin Seraphin távozása meg fogja bolygatni a frontcourt rotációt.A draftról Kelly Oubre Jr.-t hozták el egy csere során. A 19 éves Kansas nevelés már első évében hasznos 3&D (hárompontosok és jó védekezés) játékos lehet finom keze és jó atletikus képességei miatt. A kispad tehát egyértelműen jobb lett, már csak az a kérdés, hogy az edző mennyire fogja őket tudni használni.
Mit várunk tőlük idén?
A csapat fő célja a keleti főcsoportdöntő lehet, az utolsó két évben ezt nem tudták teljesíteni. A holtidényben nem feltűnően, de okosan erősítettek, és Pierce távozásával is meg fognak tudni birkózni. Köztudottan egy sokkal könnyebb konferencia résztvevői, így akár a második helyet is megcsíphetik a Cavaliers mögött.
Az x-faktor a csapatnál egyértelműen a Pierce helyére kerülő Otto Porter Jr., akitől sokat várnak idén a szurkolók. Néhány ötösben erőcsatárt is fog játszani, ahogy ezt már több helyen is lenyilatkozta a csapat. A sok pozitívum ellenére mégsem érzem világverőnek a fővárosiakat. Túl középszerű a keret ahhoz, hogy tényleges előrelépést tegyenek. Ebben a szezonban nagyjából ugyanott fognak végezni, ahol az utóbbi években is.
Az öltözőből is nagyon fog hiányozni egy igazi vezér, aki a rosszabb napokon gatyába rázza társait. Ez a szerep nyilvánvalóan John Wallé lehet, kérdés, hogy él-e ezzel a lehetőséggel. Ezen felül egy másik kérdés, hogy hogyan fogják viselni a Wizards játékosok, hogy az egész szezonjukat erőteljesen végigkísérik majd a Durant hazatérése körüli pletykák.
Legjobb forgatókönyv:
A csapat felturbózza az eddig halovány támadójátékát, miközben a védelmüket is elit szinten tartják. Wall és Beal még egy lépést tesznek előre, és a csapatukat a konferencia döntőbe cipelik. Az új érkezők remekül pótolják Pierce-t, akinek a hiányát meg sem érzi a csapat. Otto Porter erőcsatárként jól muzsikál, és alapvetően egy szórakoztató csapat képét festik a washingtoniak.
Legrosszabb forgatókönyv:
Nené és Gortat sérülésekkel küszködnek, a támadójáték pedig ugyanolyan egysíkú és unalmas marad, mint eddig. Otto Porter csődöt mond a négyes poszton, és Kevin Durant bejelenti, hogy semmiképpen nem fog hazatérni.