Ebben az évben Dallasban 99.999. néző előtt rendezték meg az All-Star gálát. Szakítva a hagyományokkal nem Kelet és Nyugat válogatottja játszott egymás ellen, hanem a jégkorongligában (NHL) korábban már alkalmazott mintához hasonlóan az USA Team küzdött meg a világ többi feléből toborzott Világválogatottal.
A nemzetközi csapat az Örömóda dallamára lépett pályára, az amerikai himnuszt Jessica Simpson (ennyi igazán járt neki, miután szakított egy dallasi cowboyjal hmm….énekelte…. Maradjunk annyiban, hogy az öltözéke nagyOObb sikert aratott. A kezdő feldobást a mérkőzés főszponzorának prominens képviselője Jockey Ewing végezte el, a mérkőzést pedig a Jó, a Rossz és a Csúf vezette.
A csapatok.
Sérülés miatt lemondta a részvételt Leandro Barbosa, Yao Ming, valamint Chris Paul, Kobe Bryant és Brandon Roy. Tim Duncan az amerikai Virgin-szigetek leghíresebb embere pedig nem tudta eldönteni, hogy melyik csapatban lépjen pályára, salamoni döntésként, mint szakkommentátor vett részt a rendezvényen.
Az amerikai álom (csapat) edzője Mike Krzyzewski alaposan megkeverte a kártyákat, de az általa pályára küldött kezdőötös korántsem nyeretlen kétévesekből állt össze (bár akadt közük másodéves).
A Világválogatottnál akadt némi probléma. A tiszteletbeli digónak és alkalmi edzőnek kinevezett Mike D’Antoni kényszerhelyzetbe került, mert a demokratizmus jegyében mind az öt földrész egy-egy képviselőjének ott kellett lennie a kezdők között.
Ennek alapján az egyetlen ausztrálnak Andrew Bogutnak atombiztos helye volt a center posztján. A csapatkapitányi karszalagot a korelnök és multikulturális (a dél-afrikai Johannesburgban, angol apa és walesi anya gyermekeként született, de kanadai állampolgár) Steve Nash kapta meg. Ebben a minőségében Észak-Amerikát, Európát és Afrikát is reprezentálta. Az orosz birodalmat (és Ázsiát) pedig Andrej Kirilenko személyesítette meg.
Manu Ginobili viszont kijelentette, hogy ő nem hajlandó kezdőként pályára lépni, még a Vad Angyal kedvéért sem. Mickael Pietrus pedig azon tűnődött el, hogy vajon Guadeloupe Dél-Amerikához tartozik-e, és, hogy ez összeegyeztethető-e a francia öntudattal? Luis Scola-nak nem voltak ilyen problémái, meg is szavazták (demokrácija van, vagy mi a dr. szöszi?) neki a kezdő státuszt, de akkor ki játszik hátvédet?
Törték is a buksijukat rendesen az illetékesek, végül a legnagyobb egyetértésben, zseniális módon oldották meg a problémát. Az éppen arra tébláboló O.J Mayo-ról rövid időn belül kiderítették, hogy a jég hátán is megél, ezért az Északi és a Déli sark jeles képviselője, így a másodéves-elsőéves mérkőzés legjobbja (MVP) a kezdőötösben találta magát, Pietrusnak pedig sürgős sérülése keletkezett. (fejbe kólintották, hogy ne panaszkodjon). A demokrácia pedig büszke lehet önmagára.
A mérkőzés némi késéssel kezdődött el. Ugyanis a kelta kisebbség bírósághoz fordult, mert szerintük diszkriminatív és alkotmányellenes, hogy Rajon Rondo nem szerepel az amerikai válogatottban.
A mérkőzés.
1.p: A mérkőzés első kosarát, az első gáláján résztvevő Derrick Rose passzából a nem elsőéves Amar’e Stoudemire szerezte. (2:0) A túloldalon, mert a (i)gazság odaát van, Steve Nash egy triplával válaszolt. (2:3)
3.p: Dwyane Wade védhetetlen átadása után Mr.G-Force, alias Gerald Wallace mutathatta meg miért és hogyan nyerte meg a zsákolóversenyt. Rettenthetetlen volt. Még Jenna Wade-nek is tettszett. Az Aranycsapat tiszteletére: 6:3
4.p: Chris Bos(c)h német mosógépeket megszégyenítő módon forgatta be a Lajost, és Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként csavart be egy duplát. (10:4) A csalódott gaucho Gatorade italokkal akarta leinni magát a sárga pampákig, de amikor hollywoodi búgó(csiga) hangon megszólította egy bombázó (Szia Kata vagyok. Van még egy Pepsi Scolád?) sürgősen meggondolta magát.
6.p: Jules Erving tiszteletére mezszámot változtató LeBron James dobott (és adott egyelőre minden kérőjének) kosarat, Cleveland pedig elalélt a gyönyörtől. A Flasforward egy jó sorozat. Az állás tizenkettő és egy (fél)tucat.
8.p: Rose helyett Deron Williams lépett pályára, az esküdtszék -sűrű szentségelés közepette- visszavonult dönteni a Rondo ügyben. Az amcsik fokozatosan elhúztak, mint a vadlibák. (20:10)
9.p: Az egész cirkusz úgy kezdődött, hogy Tony Parker egy hosszú forró csókot váltott született feleségével, majd pazar labdával indította a csereként beállt Luol Denget. A szudáni (Helló Afrika!) származású, de angol állampolgárságú csatár végigdübörgött a pályán – könnyed szeles kosár- majd mezét a fejére húzva ünnepeltette magát és a csupasz mellkasára pingált felirattat tudatta a nagyvilággal, hogy legközelebb (20:12) Londonban lesz a nyári olimpia.
Végre megszületett a döntés, a 12 dühös ember kimondta, hogy Texas állam törvényei szerint egy ilyen mérkőzésen csak olyan irányítók lehetnek az amerikai válogatott tagjai, akiknek keresztneve D betűvel kezdődik, azaz Deron és Derrick teljes joggal vesz részt a gálán.
13.p: Jó az öreg a háznál. Steve Nash újabb triplával jelezte, a Világ nem elég(szik meg a tisztes vereséggel). James Bond és Sophie Marceau elismerően bólogatott.
15.p: Ma is Melo van. A blokkolást a volt kommunista államok nagy embere Andris Biedrins hajtotta végre. A munkanélküliséggel terhes világban egy jó állás (37:36) sokat ér.
16.p: Pau Gasol szerzett nagyon fontos két pontot, majd az őt bírálóknak küldött egy Pussyt. (39:38)
20.p: Manu Ginobili a játékosok bemutatásakor a közönség derültsége közepette Batman-nek öltözve jelent meg, de amikor pályára lépett és egy perc alatt két triplát is beszórt, a homlokára festett denevérember jel már korántsem volt annyira vicces. (50:49)
21.p: Garnett játékra jelentkezett, de történt egy kis malőr. A mezére -szám helyett- a bostoni és minneapolis-i asszonyok a Kevin Garnett is the Best feliratot mondatot hímezték. A ruházatát azonban nem Perwollal, hanem hagyományos mosóporral mosták ki, ezért az anyagon átszivárgó verejték cseppek miatt (hisz vezet az ellen) a szöveg egy része lekopott. Kevin Garnett így K G B feliratú mezben lépett pályára. Jack Ryan közlegény (aki menthetetlen) és a CIA már nyomoz, de egy ötöst megért a produkció. (52:50)
A huszonkettes csapdája. A közönség kérésének eleget téve Dwight Howard magára öltötte Szupermenő jelmezét. Éppen egy orbitális zsákolásra készülődött, amikor egy fekete lyukból előkerült KryptoNate és bekövetkezett a tizenkettes sapkája. Jó hír, hogy a hírek szerint nemsokára a mozikban is látható lesz a Superman visszatér c. film.
23.p: James újabb duplát szerzett, a változatosság kedvéért ezúttal New York alélt el a gyönyörtől. (Flashforward 2.0)
A szünetben Shauquille O’Neal és Jessica Simpson reppelt (fifti szentért), a talpalávaló pedig a 100 tagú cigányzenekar húzta, akik a legnagyobb sikert a 100 dollárnak ötven a fele (+ÁFA) c. nótával aratták, bár messze van még Péter-Pál napja. (A felvétel egyébként megtekinthető a tripladuplavé.juhtub.hun)
24(+)p: A második félidő is némi késéssel kezdődött el. Ugyanis néhány ezer Lakers fan heveny éhségsztrájkba kezdett, amiért Kobe császár nem játszik. A gyors étkezdék lobbija eredményesnek bizonyult, Arnold Schwarzenegger kormányzó bevetette Jack Bauer ügynököt és a Randikommandót, mire Mike Antoni edző reklamálni kezdett, és technikait kapott. A civilben ujját tördelő Kobe Bryant lesétált a parkettre, hanyag eleganciával bedobta a büntetőt, majd távozott. Mint a mesében. Pályára is lépett a Gálán, meg nem is. A kedélyek lecsillapodtak.
26.p: Folytatódott a Hedo Turkoglu parádé. A királyi ötödik, a sarkantyús tizennegyedik és a mágikus huszonötödik perc után újabb duplát szerzett a török ragadozó. Eredetileg nem is akar játszani a gálán, de amikor a Nedduddkitol levelet és selyemzsinórt kapott, meggondolta magát, majd kiskakast és gyémánt félkrajcárt küldött a Dörrröghh szultánnak. (65:66)
32/1.p: Szem(üveg)eseknek állt a világ. Amar’e Stoudemire akkorát szákolt, hogy a nőket elöntötte a heat, az ari-zónában pedig kisütött a Suns. (78: 80)
32.p: A mérkőzés talán legszebb kosarát O.J Mayo dobta, ujjongott is mindenki az Antarktiszon, főleg a Kinder PingWINek. Érik a győzelem? (78:83)
33.p: Gasol tőle szokatlan vehemenciával szerzett támadó lepattanót és két pontot. Nemsokára kiderült a turpisság is, ebben a negyedben a bátyja helyett Marc Gasol játszott. (78:85)
35.p: Oklahoma büszkesége Kevin Durant sem akart kimaradni a sóból. Valahonnan Seattle környékéről szuperszónikus sebességgel bedurrantott egy viharos triplát. (84:88)
41.p: Andrew Bogut és Dirk Nowitzki vezetésével fokozatosan növelte előnyét a Világválogatott. Amikor a német szupersztár megszerezte csapata századik és százegyedik pontját, a nézőtér germanikusz része sörhangon rázendített Deutschland, Deutschland über alles nótára. Még Chris Kaman és Shawn Bradley is énekelt. (98:101)
42.p: David Lee százados szerezte amerikai tejam századik pontját. Ennek örömére előléptették és kinevezték Hazzard megye lordjává. Jessica Simpson csókkal köszöntötte Lee tábornokot. Daisy Dukehoz méltó színészi alakítás volt. (100:104)
44.p: Channing Frye úgy 8 méterről egy szépségdíjas triplát dobott, ami a hárompontos dobóverseny győztesétől el is várható. Csak azt nem értette senki (még Frey isten sem tudta) hogyan került a pályára a gólszerző. (103:108)
AK-47: A szibériai száműzetésből visszatérő Andrej Kirilenko hűtötte le az ébredező amerikai reményeket egy dermesztő trojkával, majd, mint aki jól végezte dolgát kiült a nézőtérre, és egy üveg vodka társaságában kedélyesen elbeszélgetett Mikhail Prokhorovval a New Jersey Nets orosz tulajdonosával.(105:115)
48.p: A mérkőzés utolsó kosarát stílszerűen a mérkőzés legjobbjának (MVP) választott Andrew Bogut szerezte. 6 pont, 6 passz, 6 lepattanó, 6 blokk, 6 labdalopás, 6 szarvasbika. Ez még Krokodil Dundee-től is szép teljesítmény lenne.
A győzelmet (106:116) nem kell magyarázni….
…Rióban elkezdődött a Karnevál.
Szerző: Farkas Dénes
Dátum: 2010. 02. 13.