Nehéz megérteni ami Sacramentóban folyik. Nem csak most, de már évek óta.
Már a Maloof testvérek vezetése alatt is voltak megkérdőjelezhető döntések, de Vivek Ranadive még ezeken is túltesz. A csapat 2013-as átvétele óta több döntést követően is ráncolhatták a homlokukat a szurkolók. Vivek hatalomra kerülése után rövid időn belül távozott a Geoff Petrie (GM), illetve Keith Smart (vezetőedző) alkotta duó. A helyeket viszonylag gyorsan feltöltötték, Oaklandből Mike Malone vezetőedzőként, Denverből Pete D’Alessando GM-ként került kinevezésre. Mindkét név igen pozitív visszhangot kapott, a Királyok szurkolói fittyet hányva a borongós múltra örültek a jónak tűnő döntéseknek.

Innentől kezdve viszont (szinte természetes módon) elindult a lejtőn a csapat. A drafton az új vezetőség Ben McLemore-t választotta, aki kisebb meglepetésre lecsúszott a hetedik helyig. McLemore (noha az ötödik bedobó lett a csapat akkori keretében) egyáltalán nem tűnt rossz választásnak, azonban még mindig nem tudta teljesen beváltani a hozzá fűzött reményeket. A 2013/14-es szezon gyenge kezdése után változásra vágyott a vezetés, elcserélték Mbah a Moute-ét Derrick Williams-ért, majd 2 hét múlva Rudy Gay is megérkezett a csapathoz egy 7 játékost érintő cserében. Williams illetve Gay játékát is erősen kritizálták a szezonban, ezért borzasztó nagy port kavartak ezek a húzások. A csalódást keltő szezon után a Kings Nik Stauskas-t draftolta a Michigan egyetemről, valamint leigazolta Darren Collisont és Ramon Sessions-t is, egyúttal elengedve az addig kezdő irányítójukat, Isaiah Thomas-t.
A problémák ott kezdőttek a szezon elején felülteljesítő Kingsnél, mikor a csapat legjobb játékosa, DeMarcus Cousins 9 meccset kényszerült kihagyni. 11-13-as mérleggel álltak még így is 24 meccs után (Cousins nélkül 2-7), mégis meglepetést okoztak: kirúgták a csapatot teljesen felélesztő Mike Malone-t, akihez ráadásul a franchise player Cousins is keményen ragaszkodott. Az együtteshez közeli források szerint leginkább D’Alessandrónak, illetve segédjének Chris Mulinnak tulajdonítható a húzás, mivel Malone szemlélete ellentétes volt az övékkel. A vezetőség egy gyors, támadóorientált együttest szeretett volna látni, míg Malone egy kemény, brusztolós csapatot tartott ideálisabbnak. Az NBA szakírók nagyobb része inkább Malone-nal értett egyet, a keret nem nagyon tűnt alkalmasnak a rohanós támadásokra kihegyezett kosárlabdára.
Malone eltávolítása után a D’Alessandro a saját emberét szerette volna a padra ültetni, Vivek viszont Tyrone Corbint erőltette. Miután ő sem vált be, jöhetett George Karl, akivel a csapatfőnök már Denverben is dolgozott együtt – a várt eredmény viszont elmaradt.
Következett a csapat talán legfurcsább húzása mind közül: kinevezték Vlade Divacot a fő döntéshozónak. Divac nem rendelkezett a posztjához szükséges tapasztalattal, mindössze egy évet töltött el irodában a Lakers játékosfelderítőjeként. A döntés annyira felkavaró volt, hogy azokat a szurkolókat is sokkolta, akik jószívvel gondoltak a szerb center játékára a csapat legszebb éveiben.

Az idei nyár ugyan még nem mindenki számára kezdődött el, a Kings-nél már így is elindult a mozgolódás. Miután ilyen egyértelműen lefokozták D’Alessandrót, a GM június 10-én elhagyta a csapatot és visszatér korábbi klubjához, ahol Tim Connelly-nek, a Nuggets managerének fog segíteni az új munkakörében. Talán senki nem hibáztatja.
Egy rosszul szereplő NBA franchise-nak az egyik legfontosabb időszak a holtidényben nem más, mint a draft. A Kings mégis itt áll a draft előtt, noha a front office-ban egyetlen ember sem rendelkezik rendes tapasztalattal a játékosválasztások terén.