Erősorrend – December

Másodszor jelentkezik be az nba1.hu erősorrendje, ahol nem meglepő módon történt egy-két drasztikus változás. Lássuk hát hogyan áll az NBA őrült versenyének állás a második etapban.

1. Boston Celtics (23-7)
Megnyert meccseken az átlagkülönbség: 13 pont. Legnagyobb különbségű vereség: 9 pont. Felvették a ritmust és Garnett agyonjátszatása (30:41 meccsenként) nélkül is célkeresztbe került az alapszakasz győzelem. Bár a nyugati túrán váratlanul érhette őket a két botlás.

2. Atlanta Hawks (21-8)
Ijesztően jó támadógépezet és atléták mellé párosul a Smith&Horford textilmanufaktúra (2,4 és 1,4 blokk, legjobb duó a ligában). Aki az elsők között akar lenni a bandwagonon, jobb, ha már most felpattan, az óévet búcsúztató Cavs elleni home&home után már lehet, hogy kevés hely marad.

3. Cleveland Cavaliers (24-8)
Elvéreznek a Nowitzki nélküli Mavs ellen, majd az év eddigi legnagyobb meccsén tönkreverik a Lakerst fél Hollywood előtt. Nagyon jó a Cavs, de egyelőre nehezünkre esik elképzelni, hogy James felemeli a bajnoki trófeát.

4. Los Angeles Lakers (24-6)
Volt nagyobb győzelme a Lakersnek a november elsejei az Hawks verésnél? A karácsonykor berepülő székek nem ezt tükrözték.

5. Orlando Magic (22-8)
Ha a triplaeső elmarad, a csapat tehetetlen.

6. Denver Nuggets (20-12)
Náluk sem áll össze a kép. A tavalyi konferenciadöntős, nyugat egyik legtehetségesebb csapata ne álljon már 7-10-zel kilépve a Pepsi Centerből.

7. Phoenix Suns (20-12)
Otthon bárkit megcsapnak, de a december nem sikerült jól. Duplán fognak örülni 2010-nek, januárban csak két 50%-nál jobb csapat otthonába kell ellátogatniuk.

8. Dallas Mavericks (22-9)
Ha Dirknek nem megy az utolsó percekben, a csapat elég foghíjas.

9. Portland Trail Blazers (20-13)
A fél rotáció kidőlt, erre végigpofozták a déli csapatokat (győzelem Miamiban, Dallasban és San Antonióban). Kérdés, center nélkül vajon meddig tudják tartani a frontot?

10. San Antonio Spurs (17-11)
Az 50% feletti csapatok ellen egyelőre 2-10 a Spurs, ráadásul nem csak az egyre keményedő menetrenddel, hanem a pár meccs lemaradással is szembesülniük kell.

11. Houston Rockets (18-13)
A McGrady-história az egyetlen, ami miatt bosszúsak lehetnek a Rockets-drukkerek. A csapatuk ugyan nem fog bajnokságot nyerni, cserébe minden mérkőzésen odateszik magukat, keményen megküzdenek a győzelemért és bárkinek komoly gondot okozhatnak a rájátszásban.

12. Utah Jazz (17-13)
Annyira kemények, hogy pár kiöregedett hippi is alázná őket a palánk alatt. Vészesen nyomja őket a Thunder, ha nem figyelnek, akár le is maradhatnak a nyugati rájátszásról.

13. Miami Heat (16-12)
Pat Riley cserékkel fenyegetőzik, hirtelen a Miami agyonverte az Orlandot és elpáholta a Utah-t. Van bennük annyi, hogy az első körben otthon kezdhessenek? Nem úgy tűnik, de a keleti élmezőny sokat meg fog tenni azért, hogy elkerülje őket.

14. Oklahoma City Thunder (16-14)
Nehéz őket nem szeretni. A Thunder 12-1-gyel áll, ha megdobták a 100 pontot. A meglepetés bennük van, ám egyelőre nem tudnak előnyt kovácsolni a hazai pályájukból.

15. Memphis Grizzlies (13-16)
Zach Randolph újjászületett harcos lett a dolgos Marc Gasol oldalán. Ha Chris Wallace nem nyúlt volna mellé a drafton, a Memphis lehetne a 8. nyugati hely várományosa.

16. New Orleans Hornets (13-15)
Sok mindenki veszélyben van az idei csalódás-csapatnál. Van bennük elég csoda a rájátszáshoz?

17. Sacramento Kings (14-16)
Tyreke Evans az év újonca? Remek vitát lehetne erről nyitni, de az elvitathatatlan, hogy – egyelőre – senki sem profitált többet a játékosbőrzén: Evans és Casspi személyében a legjobb újoncokból kettőt is bezsebelt a Sacramento.

18. Toronto Raptors (15-17)
Szép csendben beleszürkültek a mezőnybe. A sima rájátszó helyük nyugaton a 10. helyre lenne elég.

19. Milwaukee Bucks (12-17)
Hiába tért vissza Bogut, rosszul zárja az évet a Bucks, Jennings egyre többször frusztrált. Aggodalomra nincs ok, jóval több van a csapatban, de a keret ifjúsága miatt nagyobb a vereségek önbizalomromboló hatása.

20. New York Knicks (11-19)
Olyanok, mint egy jobb soft pornó. Egész jó nézni, csak nem sok haszna van.

21. Los Angeles Clippers (13-17)
A Clipperst néhányan a rájátszásba várták nyugaton, egyelőre csak az alsóház jut nekik, de a helyzetük februárra sokat javulhat, ha: 1. jól sikerül Blake Griffin bemutatkozása, 2. Marcus Camby-ért sikerül jó ellenértéket kapni.

22. Detroit Pistons (11-19)
Prince, Hamilton és Gordon végre újra mezben, ettől függetlenül lassan 10 fölé ugrik a vereségszéria.

23. Chicago Bulls (11-17)
Vinny Del Negrot csak a Bulls-vezetés tudja mi tartja még a kispadon (szerk: már ők se), a keret már mindent „megtett” a válás érdekében. Az elkerülhetetlen edzőváltást követően várhatóan javulni fog a játékuk.

24. Charlotte Bobcats (12-17)
Hogy lehet 1-13-as idegenbeli mutatóval a hetedik helyen (gyk: rájátszó helyen) állni? Igen, ennyire gyenge a keleti konferencia.

25. Washington Wizards (10-19)
Öt emberből nem elég, ha csak egy próbál védekezni. A pályán és az öltözőben is hiányzik az összhang. Helyette már csak fegyver van.

26. Philadelphia 76ers (8-22)
Philaldephia megkapta a sporttörténelem második legrosszabb visszatérését Michael Vick személyében. Aztán az elsőt is Allen Iversonnal.

27. Indiana Pacers (9-20)
Grangerrel: 5-12 (.294), nélküle: 4-8 (.333) Tanulság: gyenge a Pacers kerete és játéka, akár játszik a tavalyi All-Star, akár nem.

28. Golden State Warriors (9-21)
A hónap végén lezúzták a Sunst és a Celticset, mi az Istent keresnek ilyen alul? Ja, hogy nincs cseréjük, edzőjük, vezérük?

29. Minnesota Timberwolves (7-24)
Magukhoz képest jó hónapot zárnak, ezzel megtartják utolsó előtti helyüket. Némi vígasz: közelebb vannak a liga szintjéhez, mint a New Jersey Netshez.

30. New Jersey Nets (2-29)
2-29. 2-29. 2-29.

Kun Zsolt – Márton Tamás

Szerző: NBA1.hu

Dátum: 2009. 12. 29.