Heti körkérdések (14. játékhét)

Az NBA iránt érdeklődőket minden héten más kérdések foglalkoztathatják. Ezekből igyekeznek válogatni és ezekre próbálnak válaszolni az nba1.hu szerkesztői.

1. Eldőltek az All-Star kezdő pozíciók. (Kidd-Wade-LeBron-Garnett-Howard kontra Kobe-Iverson-Carmelo-Duncan-Yao). Kit jelölnétek a fennmaradó helyekre?

Végh Tamás: Paul mindenképp megérdemelné, mert ő ennek a Hornetsnek a motorja, de Baron Davis-nek is ott lenne a helye, úgyhogy én Nash-sel együtt 3 irányítót neveznék Nyugatra és a centerínség miatt Boozert feltolnám ebbe a pozícióba: Paul-Davis-Nash-Nowitzki-Boozer.

Keleten meggyőződésem, hogy a Boston hármasa ott lesz a gálán, de én inkább egy-egy játékost választottam több csapatból, mert úgy vélem nekik nagyon nagy szerepük van, hogy csapataik ott tartanak, ahol tartanak.
Billups-Joe Johnson-Caron Butler-Gerald Wallace-Bosh

Sárdi Bence :

Kelet:J.Johnson-C.Butler-J.Smith-C.Bosh-S.O’Neal (mert nincs AS gála Shaq nélkül, ő maga a show)

Nyugat:C.Paul-S.Nash-D.Nowitzki-C.Boozer-A.Stoudemire

Mészáros Bence :

Kelet: Billups, Türkoglu, Jamison, Gerald Wallace, Bosh

Nyugat: Nash, Paul, Nowitzki, Boozer, Camby

Doma Tamás:

Kelet: Calderon-Pierce-Butler-G.Wallace-Bosh

Nyugat: Nash, Paul, Nowitzki, Boozer, Camby

Király Levente:

Kelet: Calderon, Redd, Pierce, Butler, Bosh + Gerald Wallace, Turkoglu

Nyugat: Paul, Roy, Nowitzki, Boozer, Amare + Nash, West

Kovács Ferenc:

Kelet: Billups-Pierce-Caron Butler-Jamison-Bosh + Calderon – Turkoglu

Nyugat: Paul – Nash – S.Jackson – Nowitzki – Amare + B. Davis – Roy

Menyhárt Gábor:

Kelet: Calderon-Ray Allen-Richard Jefferson-Butler –Shaq

Nyugat: Paul-Nash-Boozer-Marion-Camby

2. Szárnyal a Boston, köszönhetően elsősorban a Nagy Hármasnak. Szerinted melyik volt eddig az NBA legnagyobb hármasa?

Végh Tamás : A közelmúltból egyértelműen a Jordan-Pippen-Rodman trió a legfantasztikusabb, kicsit távolabb tekintve már nagyobb gondban vagyok. Ott volt ugyebár Magic Johnson-Abdul-Jabbar-Worthy trió LA-ben, a Bird-McHale-Parish sor Bostonban, vagy szintén Bostonban csak korábban a Russell-Cousy-Heinsohn trió.
Ezek közül képtelen lennék dönteni.

Menyhárt Gábor : Az NBA első nagy, tehetségsűrítő hármasa talán a Rochester Royals-féle Bobby Wanzer-Bob Davies-Arnie Risen hármasság volt, de ott van a versenyben a 70-es évek Knicks-e is különböző formációkban. A legnagyobb hatást a szinte egyenlő mértékben csillogó Magic-Worthy-Jabbar hármasság jelenti számomra.

Kovács Ferenc : Én csak a saját emlékeimből tudok szemezgetni, szóval számomra az NBA legnagyobb hármasa a Charles Barkley- Kevin Johnson – Dan Majerle trió volt-van-lesz.

Ha a legkisebb-legnagyobb hármast keresnénk, akkor a szívemhez közel áll a Baron Davis – Monta Ellis – Stephen Jackson trió is.

Árvay Viktor : Jordan-Pippen-Grant (Rodman), Malone-Stockton-Hornacek, látványra Payton-Kemp-Schrempf (ez utóbbi főleg a fejével hódított) és a szívem csücske a Robinson-Elliott-Johnson … érdekes, hogy Drexler sosem volt markáns trióban, inkább mindig csak egy párja volt és fiatal kiegészítők.

3. Kisebb meglepetésre Chris Webber a Golden State-be igazol. Beleillik-e egy ilyen csapatba?

Doma Tamás: Sokkal inkább, mint egy védekező hajlamúba. Webber még annak ellenére is komoly erősítés lehet a palánk alatt, hogy nem éppen az ottani birkózásairól híresült el. Az ügyes passzai pedig biztosan jól jönnek egy olyan rohanó stílusú csapatnak, mint a Warriors.

Király Levente : Nyilvánvaló, hogy Webber és Biedrins egyszerre nem lehet a pályán, a Warriors rohanós játéka ezt nem viselné el, így valószínűleg C-Webb cserecenter lesz, aminek talán meg is állja majd a helyét, szóval a Golden State szempontjából nagyjából értem a leigazolásának motivációját. Abban már bizonytalan vagyok, hogy Webbernek ez mennyire lesz jó…

Végh Tamás: A Warriors elég gyors tempóban játszik és kérdés, hogy Webber ezt miként fogja tudni tartani. Azonban mindenképp jól fog jönni a jó középtávolija és a remek passzolóképessége, ami a csapat egyetlen igazi belső embere, Biedrins repertoárjából teljesen hiányzik.

Kovács Ferenc: Rizikós, de szerintem igen. Jól fogják tudni használni Webber passzkészségét, stabil középtávoli dobásait, mikor nem mennek úgy a rohanások. Egyébként én nem néztem ki Webberből, hogy bevállal egy nem bajnokesélyes csapatot, mikor a Detroit, a Lakers vagy Dallas is tárt karokkal várta volna, és még annyira meg se kellene izzadnia.

4. A New Orleans már vezeti Nyugatot. Mennyire lesz tartós a tündöklésük?

Király Levente : A Hornets már évek óta nagyon jó csapat benyomását kelti, ám eddig a sérülésekkel borzasztó balszerencsések voltak. Idén végre csak kisebb problémáik voltak ezen a téren, ráadásul Paul és West kimagasló szezont futnak, a csapatvédekezése pedig mindig is jó volt Scott keze alatt a NO-nak. Valószínűleg nem nyerik meg a főcsoportot, de teljesen reális lenne, ha a rájátszás első körében pályaelőnnyel játszhatnának, szóval szerintem nem fognak kipukkadni.

Kovács Ferenc : Amíg Paul bírja erővel. A Hornets amúgy a mostani rájátszás sötét lova. Nem tudni mire lesznek képesek a rájátszás körülményei közt, mivel eddig nem láttuk ott őket. Szóval ott a tapasztalatlanságuk lesz a vesztük.

Sárdi Bence: Tartós lesz. A Hornets már az elmúlt években is néha megvillantotta, hogy mire lenne képes, ha nem lenne állandóan tele a sérültlistájuk. Paul minden elképzelést meghaladóan játszik idén. A kezdőötös remekül van összerakva, és ha a pad is jó napot fog ki, akkor szerintem megállíthatatlanok. Sok az alulértékelt játékosuk, így tűnhetnek meglepetéscsapatnak, pedig nem azok, hanem szimplán ennyire jók.

Szerző: NBA1.hu

Dátum: 2008. 02. 01.