Browse: Home / Játékosok szokatlan mezekben

Menu

Skip to content
  • Belépés
Header image

NBA1Logo

Magyar NBA hírportál

Menu

Skip to content
  • Hírek
  • Színes hírek
  • Multimédia
  • Blog
  • Podcast
  • Draft
    • Draft 2016
    • Draft történelem
  • Archívum
    • ArchiveBlog
    • Csapatelemzés
  • Közvetítés
  • Fórum
Missing image

Játékosok szokatlan mezekben

Posted by Czibók Dániel on 2015-08-01 in Blog | 2 972 Views | Leave a response

Az NBA fontosabb játékosait általában rögtön azonosítani tudjuk, egy vagy több csapattal, ahol karrierjük legnagyobb részét töltötték. Jó páran viszont hosszabb, rövidebb időre megfordultak meglepő csapatoknál, amire a legnagyobb szurkolókon kívül nagyon kevesen emlékezünk. Nézzünk pár példát:

Hakeem Olajuwon, Toronto Raptors (2001-02, 61 meccs): A nigériai-amerikai centert senkinek sem kell bemutatni, Dicsőség Csarnoka tag, a Houston Rockets valaha volt legjobb játékosa, ahol két bajnoki címet is nyert. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy karrierjét bizony Kanadában fejezte be.

hakeem-raptors

Patrick Ewing, Seattle SuperSonics/Orlando Magic (2000-01, 79 meccs / 2001-02, 65 meccs): A jamaikai center a New York Knicks legendája volt 15 éven keresztül, viszont a hőn áhított bajnoki címet nem sikerült megszereznie, így 37 évesen szerencsét próbált más együtteseknél is. Kevés sikerrel.

ewing-sonics

ewing-magic

Zach Randolph, Los Angeles Clippers (2008-09, 39 meccs): A Memphis Grizzlies veteránjára valószínűleg sokan emlékeznek még Portlandből, ahol karrierje első hat szezonját töltötte, sőt talán még arra a másfél évre ami alatt a Knicksnél játszott, ahonnan pénzügyi megfontolásból a 2008-09-es szezon elején elcserélték Los Angelesbe.

randolph-clippers

Brandon Roy, Minnesota Timberwolves (2012-13, 5 meccs): Az egyik legszomorúbb történet az övé. Folyamatos térdproblémái miatt 2011-ben, csupán 5 szezon után visszavonult. Egy szezon kihagyás után megpróbálkozott a visszatéréssel a Minnesota színeiben (akik egyébként egy két éves, majdnem 20 millió dolláros szerződést adtak neki), viszont 5 mérkőzés után újabb sérülés, és újabb térdműtét várt rá.

roy-wolves

Gary Payton, Milwaukee Bucks (2002-03, 28 meccs): A Kesztyű becenévre hallgató irányító megfordult ugyan pár csapatban, miután 13 évig a Seattle SuperSonics arca volt, de a legkevésbé ismert állomáshelye egyértelműen a wisconsini együttes volt. Lényegében Ray Allenért cserélték, a 2003-as cserehatáridő előtt, viszont a szerződése azon a nyáron lejárt, nem tervezett maradni, hanem a Los Angeles Lakershez igazolt. Kijelenthető, hogy nem a legjobb cseréje volt a Bucksnak.

payton-bucks

Mike Bibby, Washington Wizards (2010-11, 2 meccs): A Vancouver Grizzlies és a Sacramento Kings egyik alappillére volt az irányító. Karrierje második felében több csapatban is megfordult, viszont legrövidebb állomáshelye egyértelműen a fővárosban volt, ahova a cserehatáridő előtt érkezett 2011-ben, de 5 nappal később már szabadügynök volt. Ezután a Miami Heat színeiben fejezte be a szezont, ahol egészen a döntőig jutottak.

bibby-wizards

Moses Malone, Portland Trail Blazers (1976, 0 meccs): Moses Malone a ’70-80-as évek egyik legdominánsabb pontgyárosa volt, viszont amikor az ABA és az NBA egyesült még messze nem volt ez a játékos. A „szóró drafton” (ahol a megszűnő csapatok játékosait draftoltál le) a Portland kiválasztotta, de még az előszezonban elcserélték a Buffalo Braveshez, akik szintén elcserélték a Houston Rocketshez. Ott végül 6 szezonon keresztül 24 pontot, 15 lepattanót átlagolt. A ’84-es draft után ez a csere a második legnagyobb fekete folt az oregoniak történelmében.moses malone-portlandZydrunas Ilgauskas, Miami Heat (2010-11, 72 meccs): A litván center 12 szezont húzott le a Cleveland színeiben, utolsó szezonjában viszont követte LeBron Jamest Miamiba. A kép azért is érdekes, mivel Shaquille O’Nealnak szintén ez volt az utolsó szezonja, amit a Boston Celtics-nél töltött és ahol összesen 37 meccsen lépett pályára.

shaq-bigz

Chris Webber, Detroit Pistons (2006-07, 43 meccs): Miután a Sacramento Kings legjobb évei elmúltak, az erőcsatár szerencsét próbált a Philadelphia Sixers-nél, ahol végül a 2007-es cserehatáridő előtt kirakták a keretből. Ezután a szezon hátralévő részét az egyik legnagyobb bajnokesélyesnél, a Pistons-nál töltötte, ahol végül konferenciadöntőig jutottak. A képhez még hozzátartozik, hogy Ben Wallace óriási szerződést kapott ebben a szezonban a Bullstól, így otthagyta legnagyobb sikereinek helyszínét, és a szeles városba költözött, ahol alig másfél évet töltött, és 127 mérkőzésen lépett pályára, mielőtt továbbcserélték.

webber-wallace

Wally Szczerbiak, Seattle SuperSonics (2007-08, 50 meccs): A kiscsatárra szinte mindenki a Minnesota Timberwolves-nál töltött idejéről emlékszik, esetleg karrierje végére, ahol LeBron James mellett játszott Clevelandben. A Wolves először Bostonba cserélte, ahol másfél évet töltött. Ezután a Ray Allenért küldött csomag egyik legnagyobb darabja volt. A Sonics sokáig nem tartott rá igényt, még abban az évben továbbcserélték Ohióba, ahol még másfél évet játszott, mielőtt befejezte karrierjét.

wally-sonics

Allen Iverson, Memphis Grizzlies (2009-10, 3 meccs): Erre talán többen is emlékeznek. A Memphis megpróbálkozott az ekkor 34 éves legendával, de a kísérlet nem tartott túl sokáig. A szezon első három meccse után a korábbi MVP személyes problémák miatt elhagyta a csapatot, és közös megegyezéssel felbontották a szerződését.

iverson-memphis

Dennis Rodman, Los Angeles Lakers / Dallas Mavericks (1998-99, 23 meccs / 1999-2000, 12 meccs): A Féreg karrierjét senkinek nem kell bemutatni, a Bad Boys Pistons, a Spurs és a Bulls is mindenkinek megvan. Viszont Jordan visszavonulása után, a chicagóiak úgy döntöttek, hogy újrakezdik a csapatépítést, így elengedték Rodmant is, aki szabadügynökként a Los Angeles Lakers-nél kötött ki, ahol 23 mérkőzésen lépett pályára, mielőtt ők is kitették a keretből. Ezután majdnem egy évet várnia kellett, mikor az újdonsült Mavericks tulajdonos, Mark Cuban szerződést kötött vele a 2000-es szezon közepén. Texasban sem sikerült túl fényesen a kísérlet, 12 mérkőzés után, alig egy hónappal később ki is rakták a keretből, ezzel véget vetve a ’90-es évek ikonikus figurájának NBA karrierjének.

rodman-lakers

rodman-mavs

Damon Stoudamire, San Antonio Spurs (2007-08, 31 meccs): Az irányító nagyon jól mutatkozott be az NBA-ben a Raptors színeiben, akik két és fél szezon után elcserélték Portlandbe. Itt 8 szezont töltött a magasságával és a Mighty Mouse tetoválásával „kitűnő” játékos. Miután Oregonban már nem tartottak igényt a szolgálataira, a Memphis Grizzlies együtteséhez írt alá, ahol 2 év után kiszorult a rotációból az akkor újonc Mike Conley miatt – a szezon közben kivásárolták, a Spurshöz igazolt, de Tony Parker mögött itt is csak epizódszerephez jutott.

damon-spurs

Lamar Odom, Dallas Mavericks (2011-12, 50 meccs): A Mavericks szurkolóknak nem kell bemutatni azt a félresiklott kísérletet, ami Odom dallasi karrierje volt. A friss bajnok, miután pár alappillért elengedett az előző évi keretből, a regnáló év hatodik emberéért cseréltek egy első körös picket. A szezonja annyira rosszul sikerült, hogy az erőcsatár még a D-ligába is le lett küldve, mielőtt egy héttel a szezon vége előtt az inaktív listára került.

odom-mavs

Derek Fisher, Dallas Mavericks (2011-12, 9 meccs): Az Odom-fiaskó utáni évben egy újabb ex-Lakers játékossal próbálkoztak Cubanék, a 38 éves veterán irányító személyében. Kevesebb, mint egy hónap után sérülést szenvedett, és kérésére (miszerint a családja közelében szeretne lenni) a csapat elengedte. Ezután a szezont a Thundernél fejezte be.

Fisher-Dallas

Tracy McGrady, New York Knicks / Detroit Pistons / Atlanta Hawks (2009-10, 24 meccs / 2010-11, 72 meccs / 2011-12, 52 meccs): A pontgyáros karrierje utolsó éveiben sehol sem találta meg igazán a helyét. A Rockets 2010-ben a cserehatáridőnél New Yorkba cserélte, ahol a szezon hátralévő részét töltötte. A következő nyáron a Pistonshoz írt alá, ahol viszonylag sérülések nélkül végig tudta játszani a szezont, főleg csereként, limitált percekkel. Utána évben a Hawks tett egy kísérletet, de már sosem tudta a régi önmagát idézni. Egy év kihagyás után még egy rájátszás erejéig visszatért a Spurs-höz, ahol ugyan döntőig jutottak, de csak 6 meccsen kapott összesen 31 percnyi játéklehetőséget, és nem sikerült pontot se szereznie.

20101222-rapspistons-14_24518871-e1366147811743

T-Mac-ranks-240

mcgrady-spurs

Rasheed Wallace, Atlanta Hawks (2003-04, 1 meccs): Sheedet elsőként általában a Pistonsszal, vagy a Portlanddel azonosítják. Mielőtt Oregonból Michiganbe került volna, egy nagyon rövid kitérőt tett Atlantában is, ugyanis a Blazers odacserélte a 2004-es All-Star szünet előtt. A cserehatáridőnél, 10 nappal később a Hawks rögtön tovább is adta a Pistonsnak. Annyira valószínűleg nem bánkódik, mivel rögtön abban a szezonban bajnok lett Motownban.

sheed-hawks

Shawn Marion, Miami Heat / Toronto Raptors (2007-09, 58 meccs / 2008-09, 27 meccs): A nyáron visszavonult játékos főleg a Phoenix Suns és a Dallas Mavericks mezeiben ismerős a szurkolóknak, viszont mielőtt Arizonából Texasba került igen kalandos utat járt be. A Suns Shaq O’Nealért Miamiba cserélte, ahol két és fél szezont töltött, majd a következő cserehatáridőnél Kanadába tette át a székhelyét (szintén egy O’Nealért cserébe, csak ebben az esetben Jermaine volt az). A következő nyáron sign-and-trade keretein belül került a Mavshez.

marion-heat

marion-raptors

Vince Carter, Phoenix Suns (2010-11, 51 meccs): Air Canada karrierje során sok helyen megfordult, de a legkevésbé emlékezetes mindenképpen a phoenixi megállója volt. Bár Nash-sel nem voltak rossz hátvédpáros, a Suns lemaradt a playoffról, és az újjáépítés mellett döntöttek, így a szezon befejeztével elengedték.

vincecarter-suns

Peja Stojakovic, Toronto Raptors (2010-11, 2 meccs): A szerb pontgyáros rengeteg sérüléssel bajlódott karrierje vége felé, ezért a Hornets a Raptorshoz cserélte a 2010-11-es szezon elején. Itt 28 meccsből 26-ot kihagyott, így januárban szabadlistára is tették. Ezután a Mavshez került, ahol fontos tagja volt a bajnoki címet szerző csapatnak.

peja-raptors

Alonzo Mourning, New Jersey Nets (2003-2004, 30 meccs): A center mikor aláírta a 4 éves szerződését a Netsszel már évek óta veseproblémákkal küzdött, sőt a megelőző szezont ki is hagyta teljes egészében. 2003 novemberében, 12 meccs után visszavonult, és vesetranszplantációs műtéten esett át. Ezután viszont jobban lett, újra elkezdett edzeni, és a következő nyáron visszakerült a csapathoz. Elégedetlen volt a túl kicsi szerepkörével, így újabb 18 meccs után továbbcserélték Torontóba, ahol soha meg sem jelent, így szabadlistára tették. Ezután még három szezont játszott a Miami Heat színeiben.

mourning-nets

Dominique Wilkins, Los Angeles Clippers / Boston Celtics / San Antonio Spurs / Orlando Magic (1994, 25 meccs / 1994-95, 77 meccs / 1996-97, 63 meccs / 1998-99, 27 meccs): A Human Highlight Film a ’80-as évek NBA-jének egyik legikonikusabb figurája, az Atlanta Hawks valaha volt legjobb játékosa. ’94-ben viszont a Hawks vezetősége nehéz döntés előtt állt, Wilkins már 34 éves volt, a szerződése lejárt a nyáron, és nem akartak neki annyit fizetni, amennyit kért volna, így elcserélték Los Angelesbe. Onnan a nyáron tovább is állt a Celticshez, ahol a korához képest jól is játszott, viszont az újjáépülő csapatban nem tetszett a szerepköre, így Görögországba igazolt, ahonnan egy év múlva visszatért, hogy a Spursnél játszhasson hatodik emberként. Ezután újfent Európába költözött, ezúttal a Bologna együtteséhez, hogy még egyszer visszatérhessen az NBA-be – az Orlando Magichez, ahol végül befejezte játékosi karrierjét 39 évesen.

wilkins-clippers

wilkins_celtics

0182503001425940416_filepicker

51142612_display_image

Kobe Bryant, Boston Celtics: Na jó, ez kicsit csalás, a kép egy draft előtti edzésen készült. A Boston kíváncsi volt, mit tud az akkor még csak 17 éves Bryant, de végül Antoine Walkert választották helyette.

enhanced-3616-1413839110-4

Posted in Blog | Tagged bibby, bryant, carter, ewing, fisher, ilgauskas, iverson, malone, marion, mcgrady, mourning, odom, olajuwon, payton, randolph, rodman, roy, stojakovic, stoudamire, szczerbiak, wallace, webber, wilkins

About the Author

Czibók Dániel

Szerkesztő

Önjelölt NBA- és képregény-szakértő

Mavs Fan For Life, Mark Cuban for President!

  • Twitter

Related Posts

Missing imageTop10 2015-16: Erőcsatárok→

Turner, a humorzsák→

Curry történelmi idénye→

Féltávon túl→

  • Ajánlott
  • Friss
  • Népszerű
  • Turner, a humorzsák

    2016-03-11 / Zukály Zoltán
  • Superman a Nagy Almában?

    2016-03-09 / The Dream
  • Martint megsarkantyúzták

    2016-03-05 / The Dream
  • Lawson a Pacersben

    2016-03-04 / The Dream
  • Kínából importált rakéták

    2016-03-03 / The Dream
  • Turner, a humorzsák

    2016-03-11 / Zukály Zoltán
  • Superman a Nagy Almában?

    2016-03-09 / The Dream
  • Martint megsarkantyúzták

    2016-03-05 / The Dream
  • Lawson a Pacersben

    2016-03-04 / The Dream
  • Kínából importált rakéták

    2016-03-03 / The Dream
  • Missing image

    30 érdekes kép az NBA történelméből

    9287 views / Posted 2015-07-17
  • Missing image

    Miért választották az NBA játékosok a mezszámaikat

    8982 views / Posted 2015-10-17
  • Missing image

    Az NBA mezek történelme

    7854 views / Posted 2015-08-07
  • Missing image

    Dávid Kornél NBA karrierje képekben

    6644 views / Posted 2015-08-13
  • Missing image

    Top10 2015-16: Irányítók

    4955 views / Posted 2015-08-09
Tweets from https://twitter.com/nba1hu/lists/nba1
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
Draft történelem
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
advertisement
 
 

Legújabb bejegyzések

  • Turner, a humorzsák

    2016-03-11 / Zukály Zoltán
  • Superman a Nagy Almában?

    2016-03-09 / The Dream
  • Martint megsarkantyúzták

    2016-03-05 / The Dream
  • Lawson a Pacersben

    2016-03-04 / The Dream
  • Kínából importált rakéták

    2016-03-03 / The Dream
 

Friss

  • Turner, a humorzsák

    2016-03-11 / Zukály Zoltán
  • Superman a Nagy Almában?

    2016-03-09 / The Dream
  • Martint megsarkantyúzták

    2016-03-05 / The Dream
  • Lawson a Pacersben

    2016-03-04 / The Dream
  • Kínából importált rakéták

    2016-03-03 / The Dream
 

©2015 NBA1

Menu

  • Rólunk
  • Kapcsolat
  • Felhasználási feltételek
  • Hirdetés