Mi történt tavaly?
A Kings DeMarcus Cousins vezetésével egy évtizede nem látott jó rajtot vett. Ám a betegség miatt kidőlő center hiányában Mike Malone nem tudta szállítani a győzelmeket, a vezetőség pedig még DMC visszatérése előtt menesztette az edzőt. A váratlan döntés után a remek idénykezdést nem tudta kamatoztatni a csapat, hátralévő meccseinek kevesebb, mint 30%-át nyerték meg, hiába ültették le februárban a padra az edzőlegenda George Karlt. Apró öröm volt az újabb borús szezon során, hogy Cousins All-Star lett, így 2004 után ismét képviseltették magukat a Királyok a gálán.
Mit csináltak a nyáron?
A tavasszal menedzsernek kinevezett Vlade Divac és az indiai származású Vivek Ranadive tulaj vezette Kings rendkívül aktív és bevállalós volt a nyári piacon. Pedig a nyár elején állt a bál a csapatnál: George Karl kérte DeMarcus Cousins elcserélését, ám végül az edző kérése ellenére nem küldték el a csapat húzóemberét. A drafton a harmadéves Kentucky magasember Willie Cauley-Steint választották 6. helyen. A 22 éves újonc rögtön a liga jobb védői közé tartozhat posztján, hisz atletikusságával és mozgékonyságával nem csak a gyűrűt védi jól, hanem képes a kisebb játékosokkal is felvenni lábon a versenyt. Támadásban képzetlen, vélhetően a közeli zsákolásokon kívül nem sokra lesz használható a közeljövőben. A Kings az elmúlt évtized sikertelenségei ellenére az előző holtszezonig nem volt túl aktív a nyári piacon, azonban a tavalyi sok új érkező után idén júliusban is buzgó volt a menedzsment. Spórolási szándékkal Philadelphiába ment a Carl Landry-Jason Thompson-Nik Stauskas trió, így az új, Divac irányította vezetőségnek lett pénze erősítésre költeni. Viszont érthető módon nem álltak sorban a szabadügynökök, hogy a káosznak tűnő szituációba folytassák pályafutásukat. A Kings így lemaradt Wesley Matthewsról, Tobias Harrisről és Monta Ellisről is, míg végül Marco Belinelli leigazolásával sikerült megtörniük a jeget. Az olasz dobóhátvédet követte Rajon Rondo, az elmúlt években sokat sérült és balhézó játékmester mindössze egy évre írt alá, így aztán elmondható, hogy a korábbi All-Star játékos és a csapat részéről is próba jellegű idény következik. Kosta Koufos négy évre írt alá, a görög-amerikai centertől a védelem megszilárdítását várják, úgy tűnik érkezésével Cousinst erőcsatárként fogják alkalmazni. Jött még a rutinos Caron Butler, aki a támadójátékot segítheti a padról beszállva. A nyári ligás remeklés után leigazolták Seth Curryt, az MVP öccsét, aki szintén remek távoli dobó, ami a Királyok egyik gyenge pontja volt az elmúlt szezonokban.
Legjobb forgatókönyv?
A merész nyári húzások beválnak, a Cousins vezette és Rondo irányította kezdő szárnyal. DMC élvezi, hogy Koufos leveszi a válláról a terhet azzal, hogy elvégzi a piszkos munkát mindkét gyűrű alatt. Rondo újra sziporkázik a sok tehetséges támadójátékos kiszolgálásával. Rudy Gay végre olyan szerepet kap támadásban, ami nem túl nagy neki, így produktív tud lenni. Cauley-Stein blokkjaival és alley-oop zsákolásaival riogatja a ligát. Ben McLemore folytatja a fejlődést és stabil dobóhátvédsort alkot az újonnan érkezett Belinellivel. A Királyok az idény egyik kellemes meglepetései lesznek, a Nyugati topcsapatokat szorosan követve Rájátszásba jutnak, ahol értékes tapasztalatokat szerezve helytállnak. A pozitív szezon után pedig Rondo örömmel hosszabbít, hogy immáron a belvárosban felépülő új stadionban szolgálja ki a nézőket társaival.
Legrosszabb forgatókönyv?
A sok ego nem fér meg egy csapatban, az állandó széthúzás miatt állni fog a bál Sacramentóban. George Karl mégse tud rendszert építeni Cousins köré, így válaszút elé kerül a menedzsment, vagy a vezetőedző vagy a sztárjátékos távozik. Rajon Rondo gyenge dobóteljesítményét sorra használják ki az ellenfelek, így a többi területen elit irányító több hátrányt jelent, mint előnyt. Rondo érkezése miatt padra szoruló Collison elégedetlen lesz szerepkörével. A még két évig élő szerződéssel rendelkező Gay visszavesz a tempóból és nem teszi oda magát a mérkőzéseken. Kosta Koufosról kiderül, hogy miért nem játszott eddig még soha sem 23 percnél többet átlagban, egyszerűen kevés lesz a kezdőcsapatba. Willie Cauley-Stein pedig nem tud profiként viselkedni a pályán és azon kívül, így hiába a nagy tehetség, elkallódik a center. A Kings a sok jó név ellenére egy nagy felfordulás lesz, a zűrzavarból mindenki menekülni próbál, értelmes játékos vagy szakember pedig nem kíván a közelébe jönni.
Korábbi cikkeink: