Az NBA iránt érdeklődőket minden héten más kérdések foglalkoztathatják. Ezekből igyekeznek válogatni és ezekre próbálnak válaszolni az nba1.hu szerkesztői.
1. Mi az oka a három nyugati nagycsapat halványabb játékának az utóbbi időben?
Végh Tamás: Meg vagyok győződve róla, hogy a San Antonio tartalékol. Ha valaki megsérül, rögtön leültetik. Nem terhelik túl a sztárjaikat, Ginobili alig 30percet játszik átlagban, Duncan 32-t, még Parkerre se mondhatjuk, hogy túl sok az átlag 34 perce. Ráadásul mostanában sérülések hátráltatják őket, úgyhogy nem meglepő a kicsit halványabb szereplés.
A Dallas-ra nem mondhatni, hogy pihentetnék sztárjaikat, nekik egyszerűen akadozik a gépezet.
A Phoenix stílusa pedig idén talán már nem akkora meglepetés, mint volt pár éve és lehet, hogy az utóbbi évek folyamán ők is rájöttek, hogy a rájátszásban kell majd igazán összekapni magukat, főleg védekezés terén, ami néha mintha hiányozna a játékukból.
Menyhárt Gábor: A három nyugati nagy bukdácsolásának oka lehet a meglehetősen sűrű nyugati mezőny, emellett egy kis hang azt súgja, hogy mindhárom gárda kissé rápihen a rájátszásra. A nagy futások az elmúlt két évben nem vezettek eredményre.
A Dallas kavargatja a rotációt, a Spurs már tavaly is ezt a taktikát követte, s talán a Sunsnak sem kell már erődemonstrálást tartania.
Halász Csaba: A San Antoniónál a sérülések, a Suns mintha nem hajtana annyira mint az előző két évben, a Dallasnál pedig egyszerűen nem stimmel valami.
2. Ki lesz a Bulls új edzője?
Menyhárt Gábor : Rick Carlisle egyértelműen elöl van a listán, hasonló szerkezetekkel remekül dolgozott a múltban. Larry Brown a különböző fiaskói után aligha kívánatos. Paul Westphal érdekes jelölt, a múltja miatt jóval támadóbb szemléletű az előző kettőnél.
Meglepetésember helyett egy megbízható edző kéne, a csapat a fiatalos veteránok miatt inkább regulázásra, mint pátyolgatásra szorul.
Végh Tamás: Egyes hírek szerint Boylan marad az átmeneti vezetőedző a szezon végéig és majd csak akkor döntenek a végeges utódról. Ha ez így lesz, akkor nagyon nehéz megtippelni, mivel addigra több, jelenleg alkalmazásban álló edző válhat szabaddá és fordítva. Szerintem aránylag fiatal edzővel kellene próbálkozniuk, Terry Porter vagy Rick Carlisle jó választás lenne.
Halász Csaba: A paxsoni halogatás jegyében szezon végéig marad Boylan, utána pedig még túl sok lehetőség lesz nyitva.
3. Ki járt jól a Korver-cserével?
Végh Tamás: Mindenki. Giricek a Jazznél kegyvesztett lett, így ő és a csapat is jól járt a cserével, pláne hogy a Jazznek igen jól fog jönni egy mesterlövész. A Philadelphia pedig készül a nyárra és egy nagy szabadügynök-igazolásra, úgyhogy ők a lejáró szerződésből profitálhatnak és még egy draftjogot is kaptak. .
Menyhárt Gábor: Játékerő szempontjából Korver egyértelműen jobb, mint a beszürkült Giricek Érdekes lesz látni, hogy a kis playboy hogyan fog beilleszkedni Sloan őrmesternél, de a Jazz évek óta keresett kinti dobójai közül Kyle tűnik a legjobbnak.
Pénzügyi szempontból az idő dönti el, hogy mit képes kezdeni Stefanski a zöldhasúak tömegével és a draftjoggal.
Halász Csaba: Korvert és Brewert egybegyúrva ideális kiegészítő embert kaphatnánk (Rodman-féle melírozott afrofrizurával), de az első hírek szerint Korver sem Kirilenkótól, sem Brewertól nem igazán fog játékidőt rabolni, sőt még Harpringtól sem, hanem a Price-Miles-Hart töltelékhármas helyett kap majd nagyrészt szót. Hozzájuk képest nyilván előrelépés.
A Philadelphia tipikus újjáépülőt húzott, draftjog és kifutó szerződés a bevétel, Korver-szerű játékosnak amúgy sincs sok értelme lottery-csapatban. Ezzel egyelőre a Sixers tudja jövő nyáron a legtöbb fizetési sapka alatti helyet felmutatni. Kérdés, hogy kire tudják ezt fordítani.
A szükségletek nyilván a drafttól is függnek, de a jelenlegi legégetőbb szükség egy ponterős erőcsatár. Elton Brand igazi főnyeremény lenne, nyáron kiszállhat a szerződéséből, nem biztos, hogy mindenáron a Clippersben marad. Az eggyel gyengébb kaliberű Antawn Jamisonnak is lejár a szerződése, és az ő Washingtonban maradására sem vennék mérget.
4. Előrelépett-e a Lakers tavalyhoz képest?
Végh Tamás: Szerintem egyértelműen.
Bár a játékoskeret nem sokat változott, és például az érkező Fisher nem egy All-Star, de mégis jelentős előrelépés Parkerhez képest és Farmar is sokat fejlődött. A legnagyobb fejlődés azonban Bynum és ez nagyszerűen mutatja, hogy mennyit ér egy használható, masszív 10/10-es magasember és hogy egy ilyen játékos nélkül mennyire reménytelen csapatot építeni.
Halász Csaba: Feltétlenül.
Bryant sokkal jobban figyel arra, hogy mikor mire van szüksége a csapatának és ennek függvényében igyekszik a pontgyáros illetve a csapatember énjét mixelni. Farmar minőségi run-and-gun csereirányítóvá fejlődött, Fisher jobb, mint Smush Parker és Bynum is szemmel láthatólag fejlődik. Könnyen lehet, hogy a Lakersszel a play-offban is komolyan számolni kell.
Szerző: NBA1.hu
Dátum: 2008. 01. 01.