Idén havonta fog jelentkezni az NBA1.hu erősorrendje, ahol a szubjektív listát félig komoly kommentálásokkal, pár cinikus megjegyzéssel és néhány érdekes statisztikával fűszerezve nyálazhatja végig a kedves olvasó. Lássunk hát neki!
1. Los Angeles Lakers (11-3)
A bajnok kereke gördülékenyen forog a Staplesben Centerben, ám eddigi három idegenbeli mérkőzésük a meggyőzőtől messze volt. Két 1 pontos győzelem és egy blowout vereség.
2. Orlando Magic (12-4)
Lötyögős kezdés után most már jól áll a kék-fehérek szénája, háromból két keleti riválist is idegenben sikerült elpáholni.
3. Phoenix Suns (12-3)
A Suns idén nem dobott még 100 pont alatt, lepattanózásuk feljavult, ráadásul az egyetlen „váratlan” New Orleans-i vereségen kívül mindössze két zakójuk van: a tavalyi két döntős ellen, idegenben, a back to back másnapján.
4. Atlanta Hawks (11-4)
A hét mérkőzéses győzelmi szériát két csúnya vereség szakította meg, de aki eddig nem számolt komolyan a Hawksszal, az lassan tegye meg.
5. Denver Nuggets (11-4)
Carmelo Anthony eddig 538 perc alatt 445 pontot dobott. Ez egy dobott pont, minden 1.2 percben. Beteges.
6. Boston Celtics (11-4)
A Rasheed Wallace által jósolt 72-10 megdöntése Indianában elszállt, viszont a Knicks és Sixers elleni mérkőzéseken meglátszott, hogy a végjátékokban kevés jobb csapat van a keltáknál.
7. Cleveland Cavaliers (11-4)
Komoly gond itt sincsen, még ha random időközönként ki is kapnak egyszer-egyszer váratlanul. Shaq szerződtetésével – egyelőre úgy tűnik – egy évet elkéstek.
8. Dallas Mavericks (11-4)
Ember legyen a talpán, aki tud jósolni egy-egy Mavericks meccs előtt. Bármit természetesnek lehet venni náluk: egy otthoni zakó a Warriors ellen, vagy másnap egy 31 pontos győzelem a rivális otthonában.
9. Portland Trail Blazers (12-5)
Minden évben mondogatjuk, hogy eljött az idejük. A rémisztő dolog, hogy ha nem is alakul úgy a szezonjuk, ahogy tervezték, a következő 5 évben még mindig mondhatjuk.
10. San Antonio Spurs (7-6)
Rozsdásodik a masina, de a liga legjobb cserepadja 100 pont felé tolta őket az utóbbi 3 meccsükön. Megüt a guta, ha ez nem csapatrekord. Duncan 10 év múlva is Finals MVP lesz.
11. Utah Jazz (8-7)
A muzsikusok hírhedt hazai pályája háromszor is váratlanul elvérzett idén (Rockets, Kings, Thunder), de Salt Lake Cityben még mindig a rájátszás a kitűzött cél.
12. Miami Heat (9-5)
Lehet egy kicsit lehúztam őket, de egyelőre az egyetlen nagy győzelmüket a Magic ellen szülték meg. Ha azt a derbit kiveszem, akkor a maradék 8 diadaluk olyan csapatok ellen volt, akiknek a mérlegüket összeadva 32-57-et kapunk.
13. Houston Rockets (8-7)
Hatalmas kérdés, hogy McGrady visszatérése hogyan hat a rakétákra. Eddig nélküle is tartják magukat a rájátszózónában, I mean, give them some f-ckin credit.
14. Oklahoma City Thunder (8-7)
Az év meglepetése eddig. Nincs bebetonozott helyük a rájátszásban, de eddigi mérlegüket még csak a sorsolásukra sem lehet fogni. Olyan csapatokat köptek szembe, mint például a Magic, a Spurs vagy épp a Jazz.
15. Milwaukee Bucks (8-5)
Az év második meglepetése eddig, habár itt már a sorsolásnak is köze van. A Nuggetsen kívül nagy csapatot még nem vertek meg, de Michael Redd belelendülésével talán majd változik a séma.
16. Toronto Raptors (7-9)
A liga legjobb frontcourtja jelenleg kelet legtöbb pontját szórja. Védekezésbeli hiányosságuk a mérlegükön mutatkozik, ám jelenleg nehezen képzelhető el a tény, hogy lemaradnának majd a rájátszásról.
17. Chicago Bulls (6-8)
Nehéz bármit is írni a bikákról. Mindenki tudja, hogy jók ők, meglepetéseket okoznak, aztán hirtelen belefutnak egy vereségi szériába.
18. New Orleans Hornets (7-9)
Byron Scott nélkül egyértelműen jobb a Hornets. Lehet, hogy szegény fószert másodszor rakták félre az útból csapatlázadás miatt? A két újonc sziporkázik, lassan már annyira, hogy Paul visszatérésével alig lesz helye a csapatban.
19. Indiana Pacers (6-7)
Danny Granger MVP-t játszik, de amíg csapata 13 pontos előnyöket szórakozik el a negyedik negyedben, addig sok babér nem fog teremni neki.
20. Detroit Pistons (5-10)
Most kamatozik a tény, hogy a Pistons a szezon előtt 90 millió dollárt költött két cserejátékosra. Prince és Hamilton sérülésével már csak a visszatérő Ben Wallace maradt a legendás Lakers-verő bajnokcsapatból.
21. Sacramento Kings (6-8)
Úgy tűnik amihez Paul Westphal hozzányúl, az arannyá változik, de legalább csillog. Két kulcsember hiányzásával azért nehéz pozitív mérleget összehozni.
22. Golden State Warriors (5-9)
Anthony Randolph a Warriors legjobb embere a padról. Várjunk csak… Hisz ő az egyetlen ember a padon! Ezt már Don Nelson egészsége sem bírta…
23. Washington Wizards (4-9)
Úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, aki valamit jobban tudott a szüleinél, nem ismerték el, aztán bebizonyosodott, hogy igaza van. Rajtam kívül volt még valaki, aki tudta mi vár a Wizardsra?
24. Los Angeles Clippers (6-10)
Összetett kezekkel várják Blake Griffin visszatérését, addig meg csipegetnek néhány győzelmet a még náluk is gyengébb nyugati csapatok ellen.
25. Memphis Grizzlies (5-10)
Ha Allen Iverson nem is, Zach Randolph végre otthonra lelt. Van még hova javulni, de legalább kiderült, hogy nem Hasheem Thabeet lesz az év újonca.
26. Philaldelphia 76ers (5-10)
Vigasztaló lehet a tény, hogy hat pontnál többel csak 3 meccsen kaptak ki, de most Elton Brand és Lou Williams sérüléseivel még mélyebbre kerülhetnek.
27. Charlotte Bobcats (5-9)
Lehet nem itt van a helyük, de egyelőre óvatos vagyok. Stephen Jackson vajon év végén is hiúz lesz? Nehéz kérdés, mindenesetre ha már nyernek, akkor elég csúnyán.
28. New York Knicks (3-12)
Miért akar egy olyan csapat védekezni, amelyik nem tud? És miért akarja ezt egy olyan edző megtanítani, aki nem tudja?
29. Minnesota Timberwolves (1-14)
Egyetlen győzelmük is 2 ponttal született. Na ki ellen…?
30. New Jersey Nets (0-15)
Megvan a nyertesünk. Sertésinfluenza ide, sérülések oda, ez egyelőre a kritikán alulinál is gyengébb. Mikhail Prokhorov reméljük elegendő vodkát hűtött be.
Kun Zsolt
Szerző: NBA1.hu
Dátum: 2009. 11. 27.