Harcoljatok!

Aki ismételten egy Suns – Lakers krónikát szeretne olvasni, az nyugodtan bezárhatja az ablakot, ugyanis tőlem „szokatlan módon” a Golden State Warriors – Dallas Mavericks párharc tegnap megrendezett 5. mérkőzése kerül kivesézésre.

„Win or go Home!”, szól a klasszikus mondás. A Mavericks abba a kellemetlen helyzetbe hozta magát, hogy hazai pályán eladta az alapszakaszban megszerzett bőséges pályaelőnyét, majd az oaklandi orákolumban sem sikerült diadalmaskodnia. Nowitzki tapsol, Davis a szakállát simogatja, Cuban a horgászbotját szereli, Jimmy Clark játékvezető pedig feldobja a labdát.

1. negyed, 4:54.
Jerry Stackhouse értékesíti a trenzísönt egy hatalmas zsákolással, talpon az aréna. 29-13, gyorsan véget ért a derbi.

2. negyed, 5:02.
Al Harrington hárompontosával megkezdődik a varázslat, a Warriors zsinórban 5 dobást értékesít (ebből három darab a belvárosból érkezik), majd a negyedvégi másfél perc alatt dobott 10 pont visszahozza a reményeket. 62-55.

4. negyed, 9:32.
A mérkőzés legfontosabb momentuma! Matt Barnes bődületes erővel zúzza be a labdát a gyűrűbe, elkezdődik a kosárlabda mérkőzés! 21 pont? Smafu… 90-91

4. negyed, 4:56.
Eluralkodik a pályán az alázás! Davis alley-oop Richardsonnak, erre még az addig szűkszavú Reggie Miller is beordít valamit érthetetlen akcentussal. 102-106.

4. negyed, 3:21.
Egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt Baron Davis beviszi az öv alatti ütést egy hárompontossal, Mark Cuban elindul az öltöző felé, a csalódott Mavs szurkolók a parkoló felé… Dirk Nowitzki meg a gyűrű felé, és válaszképpen ő is behint egy hárompontost, de a lényegen nem változtat, a Harcosok továbbjutottak. 106-112

Vagy mégsem… A mérkőzésről sajnos nem készült több komment. A Warriors úgy omlott össze az utolsó percekre, ahogy nem sokkal ezelőtt ellenfele tette, így a mérkőzést a dallasi gárda nyerte köszönhetően a meccsvégi 15-0-ás rohamuknak. Előrejelzés? Nincs. Nem is lehet. Csak harcoljatok!

Szerző: Kun Zsolt

Dátum: 2007. 05. 02.