Mi történt tavaly?
Igaz csak egy hajszálon múlott, de sorozatban az ötödik évben már nem sikerült rájátszásba jutniuk. 18 mérkőzéssel nyertek kevesebbet, mint a 2013-14-es évad során főcsoportdöntőig menetelő gárda. Micsoda sikersztorinak nézett ki pedig évről-évre történő fejlődésük és folyamatos előre lépésük… Mondhatjuk, hogy egy újabb korszak zárult le, melynek Paul George retinába vésődő, súlyos sérülése volt az előszele. Egyedül George Hill játéka emelhető ki. Hibbert és West szezonja elmaradt az előzetes várakozásoktól. A csapat védekezése ugyan rendben volt (7. legjobb a ligában) és PG is visszatért 6 mérkőzésre, de ezen kívül szinte semmi más nem stimmelt. Támadásban a liga 23. legkevesebb pontját szerezték. A csapategység pedig szétesett.
Mit csináltak a nyáron?
A gárdát szinte teljesen kicserélték és egyértelmű célként tűzték ki, hogy áttérjenek egy új, rohanósabb játékstílusra. Ha nem is teljesen önszántukból, de ennek megfelelően alakították a nyári mozgásaikat. Az éveken át, a liga egyik legjobb palánk alatti párosát alkotó West – Hibbert duó még a fizetésükről – illetve annak egy részéről – is lemondtak, hogy távozhassanak. A magas ember (és a veterán) szekciót tovább gyengítve Luis Scola pedig áttette székhelyét Torontóba. A korábbi évekből G.Hill és George (+Mahinmi) maradtak meg az alapemberek közül hírmondónak. Kiegészítő emberként viszont számolni lehet a jövőben is Stuckey, Allen, Solomon Hill és Miles játékával. Mellettük a szabadügynök piacról „diszkont áron” (~11 millió/év) sikerült megszerezni Monta Ellis játékjogát, aki tűzerőben szinte biztosan fontos szerepet fog majd betölteni az elkövetkezendő években. A draftról érkezett Myles Turner (11. hely), akire már első évében is igen nagy teher fog hárulni a pálya mindkét oldalán. Joseph Young 43. helyen történő elhozatalát pedig már most a jövő egyik legjobb és legnagyobb potenciált magában rejtő húzásának tartják. Érkezett még rajtuk kívül Jordan Hill a palánk alá, akinek papíron feküdni fog a Pacers rohanósabb stílusa. Rajtuk kívül friss szerzemény még Chase Budinger, Glenn Robinson III, valamint valószínűleg Toney Douglas is szerződést fog kapni. Tőlük azonban meglepetés lenne a jó szereplés is.
Mit várunk tőlük idén?
Nagyon nehéz megítélni őket, de az egész szezont talán leginkább az fogja meghatározni, hogy George képes lesz-e visszatérni régi játékának színvonalára. Ő fogadkozik, hogy igen, és idén újra All-Star, sőt MVP szeretne lenni. Az előszezon eddig mérkőzései alapján jó úton jár, azonban erőcsatár pozícióban történő pályára küldése enyhén szólva is kérdéses és sok veszélyt rejt magában. Az alacsonyabb posztokon az NBA egyik legjobb rotációja is összeállhat(na) a G.Hill-Ellis-George trió személyében, illetve a Stuckey-Miles duó padról történő beszállásával. Rajtuk kívül azonban nincs senki, akire igazából számítani lehetne. A palánk alatti állomány minősége elmarad az átlagosnak mondható ligaszínvonaltól is. Összességében egy izgalmas, sokat futó, látványos és sok kosarat szerző játékot várunk tőlük, melyből egy rájátszást érő helyezés is összejöhet. Védekezésben azonban a West-Hibbert páros távozásával visszaesés várható. Mi 35-40 körüli győzelmet és újabb PO nélküli évet jósolunk nekik. Ennek legfőbb okai az említett magasember állomány hiányosságai, a pad mélysége, illetve az, hogy a run& gun stílust nem valószínű, hogy egy nyár alatt el tudja sajátítani a társaság.
Legjobb forgatókönyv:
George ott folytatja, ahol sérülése előtt abbahagyta, a draftról érkezők pedig már első évükben beválnak. A többiek túlszárnyalják a hozzájuk fűzött reményeket és egy igazi csapattá kovácsolódva szó szerint beszáguldanak a rájátszásba (6-8 hely között). Ott azonban a legjobb esetben is egy szoros párharc során kiesnek az első körben.
Legrosszabb forgatókönyv:
Nem válik be az új felfogás, PG csak szenved, társai pedig nem tudják nélküle – még keleten sem – rájátszásba vinni a csapatot (~30 győzelem).
Korábbi csapatok: