Bolond draft – 2008

Hetek óta zeng a kosárlabdavilág a játékosbörzével kapcsolatos pletykáktól. Nincs olyan csapat, amit ne említett volna a média egy biztos forrásból származó cserepletykában, vagy éppen egy egyetemi játékosnak tett hitelt érdemlő ígéret kiszivárogtatásakor. Mindenkit mindenkivel kapcsolatba hoztak, mindenki mindenkit akar, ugyanakkor a csapatok vezetősége mindent cáfol, vagy éppen nem tud megerősíteni semmit.

Idén is kötelező megóvni olvasóinkat a draft éjszakáján jó eséllyel bekövetkező sokkhatásoktól. Ennek érdekében – mint ahogy tavaly is történt – egy olyan mock draftot vállalok magamra, amelyben a lehető legrosszabb vagy éppen legváratlanabb pickeket rendelem a csapatok mellé.

Dőljünk hátra és játszadozzunk el a gondolattal, hogy mi lenne ha …

#1 – Chicago: Derrick Rose

A Bulls idén nagyon gyengén teljesített, amiből Hinrich is bőségesen kivette a részét. Nem számítanak rá franchise irányítóként, olyannyira nem, hogy a lottery után egyből árúba bocsátották. Azzal okoznak meglepetést, hogy nem okoznak meglepetést. Ahogy a jelek is utaltak rá, annak ellenére, hogy Beasley nagyon sok hiányosságukat pótolná, Derick Rose-t választják.

#2 – Miami: OJ Mayo

A Miami is sokat kapkodott az elmúlt hetekben. A kezdetek kezdetén több ízben is utaltak rá, hogy Rose a célpontjuk. Aztán felbukkant a színen OJ Mayo, akinek játéka és személyiség megfogta a Heat vezetőségét. Abszolút nem érdekli őket Beasley, mint ahogy nem érdekelte a draft előtt sem. Az esetleges cserelehetőségekkel sem törődve, elhozzák a második helyen a USC egyetem kiválóságát.

#3 – Minnesota: Michael Beasley

Sokáig Kevin Love volt a kiszemelt. A rajongók legnagyobb örömére azonban az elmúlt 1 hétben egyre többször lehetett hallani, hogy a farkasok Mayoval barátkoznak. A vezetőség értetlenül áll a kialakult helyzettel szemben. Mivel nem pályáznak a legnagyobb balekok címére, és nem akarnak a szurkolok szörnyülködésével szembenézni elhozzák Beasleyt.

#4 – Seattle: Brook Lopez

Jeryd Bayless neve olyannyira összeforrt az elmúlt időszakban a csapattal, hogy azt hihetnénk, hogy a figurákat tartalmazó játékkönyvet is elpostázták már neki. A szurkolók számára nem is nagyon jöhet szóba senki más, így kőkemény hidegzuhanyként éri őket, hogy a vezetőség újra egy centert hozott el a drafton. Mentségükre szól, hogy nem project és valószínűleg többet tud a közösbe dobni, mint az elmúlt években összedraftolt potenciálban dúskáló, de még csiszolatlan és éretlen játékosok.

#5 – Memphis: Kevin Love

Bekövetkezik az, amitől sokan rettegtek. A memphiszi vezetőség tovább folytatja igencsak megkérdőjelezhető húzásait és elhozza a UCLA erőcsatárát. Kockázat mentes, nagyon biztos választás. Túlságosan is az. Love nem fogja megváltani a világot, és kérdőjelek zsongják körül NBA-beli kompetenciáját. Ugyanakkor nagyon lelkes, harcias, és igen képzett játékos.

#6 – New York: Joe Alexander

Amikor a New York draftolhat, a semleges szurkolok is érdeklődéssel figyelnek, ugyanis tisztába vannak vele, hogy érdekes események következhetnek. Az elvárásoknak teljesen megfelelnek, amikor elhozzák az edzéseken remekül helytálló, páratlan fizikai adottságokkal rendelkező és „jómunkásember” hírében álló Joe Alexandert. Remekül passzol a várható up-tempo játékba, és saját bevallása szerint is szívesen játszana D’Antoni edző keze alatt.

#7 – LA Clippers: Russell Westbrook

Kevin Love után egy újabb UCLA játékos talál otthonra. A kisebbik Los Angeles-i csapat helyi irányítót hoz el a drafton. Jó választásnak tűnik, bár Westbrook képességei, ami az irányítást, játékszervezést illeti kőkeményen megkérdőjelezhetőek. Mondhatni, nem sok köze van hozzá. Ennek ellenére jól passzol a keretbe.

#8 – Milwaukee: Donte Greene

Egy atletikus, jól lepattanozó, ugyanakkor ponterős kiscsatárra nagy szükség lenne a Bucks-nál. Eddig ilyen téren túl sokszor tenyereltek bele a kakiba, így nem kockáztathatnak. Olyan játékost kell választaniuk, aki azonnali segítséget jelenthet a csapatnak. Ezekre az érvekre támaszkodva elkergetik útjukból a jó adottságokkal és kimeríthetetlen potenciállal rendelkező Anthony Randolph-ot, hogy elhozzák azt a Donte Greent, aki nála egy fokkal NBA-re érettebb.

#9 – Charlotte: Jared Bayless

Hallani lehetett olyan pletykát, ami szerint a Bobcats erőteljesen ügyködik egy második első körös választás megszerzésén, ugyanis kiszemelték maguknak Roy Hibbertet. Tegnap az ügyletet nyélbe is ütötték, így biztosra vehető hogy a 20. helyen kihorgásszák a Georgetown egyetem centerét. A saját választási joggukkal az elérhető legjobb játékost hozzák el. Feltonnak fel kell kötnie a gatyát, ugyanis Bayless már újonc szezonjában komoly perceket fog követelni és vélhetően kiérdemelni.

#10 – New Jersey: Eric Gordon

A bennfentesek szerint ez a választás nyílt borítékos, mindenki biztosra veheti hogy az olasz tehetség, Gallinari örülhet ezen a ponton. New Jerseyben is sokan várnák tárt karokkal az ifjú titánt, de nem akkor, amikor Eric Gordon még szabadlábon lófrál. Gordon személyében végre egy vérbeli dobógép ülhet le a padra, aki könnyen hozhatja majd azt a játékot, amit névrokona a Chicagoban.

#11 – Indiana: Robin Lopez

Indianaban ami a Tinsley ügyet illeti, már régen felhagytak a bizakodással. Újra elkezdtek irányító után kutatni, keresték az utódot. Nagyon úgy néz ki, hogy nyélbe ütik a Jermaine O’neal-féle cserét, aminek ellenértékeként megérkezik a várva várt irányító: TJ Ford. Annak ellenére, hogy ő is sérülékeny bíznak benne, és megpróbálják betömni O’neal helyét a szürkébbik Lopezzel.

#12 – Sacramento: DJ Augistin

Két csapat is bejelentkezni készült a Kings jelenlegi első számú irányítójáért, a nyáron szabadügynökké váló Udrihért. A Sacramento bebiztosítja magát a legrosszabb eshetőségre, és elhozza a kihagyhatatlant. Augustin tovább erősíti a pehelysúlyú hátvédsort (Martin-Garcia-Douby), viszont új és izgalmas játékstílust hozhat az újjáépülő csapatba.

#13 – Portland: Alexis Ajinca

Nekik nincs szűkségük még több fiatal tehetségre, vannak éppen elegen a draft nélkül is. Jövőre Odent és Rudy Fernandezt is újoncként kell beépíteni. Oden az egész szezont kihagyta egy térdsérülés miatt, Fernandez Európában játszott. Azért kézenfekvő választás Ajinca, mert a francia játékost 2010-ig szerződése köti jelenlegi csapatához, így nyugodt szívvel visszaküldhetik Európába még 2 évre.

#14 – Golden State: Danilo Gallinari

Tavaly Belinelli, idén Gallinari, már csak Bargnanit kéne megszerezniük és összegyűjtenék a teljes olasz válogatottat. Gallinari arra a posztra érkezik, ahol nagy szükségük lenne az erősítésre. Ezen a ponton ezt a pick-et nem lehetne megkérdőjelezni, és ha nem válik be, legalább lesz Belinellinek egy játszótársa a kispadon.

Szerző: Szabó Levente

Dátum: 2008. 06. 26.