Draft 2012

Általánosságban elmondható, hogy az NBA draftja minden csapat szurkolóját érdekli, hiszen a lelkes újoncok kiválasztásán kívül a legtöbb cserebere is ezen a napon megy végbe. Lássuk mit hozott az idei játékosbörze.

A banda

A közvetítés előtt bejátszott intro szokásosan libabőrössé varázsolt, de aztán kissé elszontyolodtam, mert a kancsal Stu Jackson helyett a beszédhibás Rece Davis lesz a draft műsorvezetője.

A Cavaliers órák óta próbálja elhappolni a Bobcats második választási lehetőségét, cserébe a saját negyedik, huszonnegyedik és harmincharmadik jogukat adnák. Hatalmas izgalmak jutottak így 20 percre David Stern beköszönésig.

Anthony Davis (Kentucky) kiválasztása nem lesz nagy kérdés az 1/1-gyel, igazán a draft a második picktől indul majd el. A legtöbb szakértő egyetért azzal, hogy az Andre Dummond (Connecticut), Michael Kidd-Gilchrist (Kentucky), Brad Beal (Florida), Harrison Barnes (North Carolina), Thomas Robinson (Kansas) ötös fog The Brow (A Szemöldök) után elkelni, a nagy kérdés, hogy milyen sorrendben. A pletykákat olvasgatva az az érzésem, hogy Dion Waiters (Syracuse) vagy Damian Lillard (Weber State) betrollkodhat az imént felsorolt ötösbe, és csúszásnak indítja valamelyik játékost. Ennek a legjobban a hetedik helyen választó Warriors örülhet majd, akik jelen pillanatban gőzerővel árulják a picküket.

Megérkezett Stern, kifütyülték (egyébként jogosan, szándékosan húzta a publikumot), elmondta, amit minden évben, a Hornets pedig kap még öt percet, hogy megválthassa a világot.

1/1 – New Orleans Hornets – Anthony Davis (Kentucky) – A teljesen átalakuló Hornetsnek jót fog tenni egy ilyen domináns játékos, aki egyből a csapat arca lesz. Ezzel együtt is, hosszú út áll még a fullánkosok előtt.

1/2 – Charlotte Bobcats – Michael Kidd-Gilchrist (Kentucky) – Jordan végül nem cserélte el a picket. Ettől függetlenül meglepetés a pick, Davis csapattársa, Kidd-Gilchrist a második. Mindenki Robinson és Beal között ugrált, ám a kissé nyers, bár hihetetlenül atlétikus és lelkes MKG beválhat a Bobcatsben, akiknek lehet csak Gerald Wallace hiányzott (hasonló kaliberű/típusú játékos). Az elmúlt évtizedben rengeteg rossz döntés született a második pickkel (Jay Williams, Darko Milicic, Marvin Williams, Hasheem Thabeet), hadd szúrjam ide halkan, hogy Kidd-Gilchristben is benne van, hogy csalódást okoz majd a karrierjével.

1/3 – Washington Wizards – Brad Beal (Florida) – Teljesen logikus választás, a Wizards az elmúlt hetekben kiépítette a kezdőjét, a maradék posztra (dobóhátvéd) pedig megszerezték a mezőny legjobbját. Ma ünnepli a 19. szülinapját, Isten éltesse.

1/4 – Cleveland Cavaliers – Dion Waiters (Syracuse) – Ugye megmondtam. Bődületes meglepetés, pár héttel ezelőtt emberünket a lotterybe se várták – ami nem meglepő, hiszen a Syracuseban is csak cserejátékos volt. Függetlenül attól, hogy nagyon hamar elkelt (és vannak nála jobb játékosok a drafton), remek párja lehet Kyrie Irvingnek. Idővel.

1/5 – Sacramento Kings – Thomas Robinson (Kansas) – Lehet, hogy megkaparintották a draft második legjobb játékosát. Az egyetemi bajnokság legjobb lepattanózója és egyik legjobb védője sok terhet levehet DeMarcus Cousins válláról. Rá nem kell majd éveket várni, azonnal bevethető lesz az NBA-mezőnyben is.

1/6 – Portland Trail Blazers – Damian Lillard (Weber State) –Az ő előrelépésének megjósolása is bejött. Lillard kis egyetem nagy játékosa volt, de ne becsüljük le emiatt – a mezőny talán legjobb scorere. Sok mindenben hasonlít Brandon Royra.

1/7 – Golden State Warriors – Harrison Barnes (North Carolina) – Alakul a Warriors is, de nem Barnes lesz a franchise-playerük. Mindenesetre a legjobb játékost vitték el a bennlévők közül.

1/8 – Toronto Raptors – Terrence Ross (Washington) – Újabb meglepetés, szinte mindenki Austin Rivers-t várta. Jól dobó, hajtós, atletikus dobóhátvéd/kiscsatár csatlakozik a kanadai csapathoz DeRozan szárnytársaként, akiknek az érkező litván csodacenter (Jonas Valanciunas) mellé fölösleges lett volna Drummondot vagy John Hensont elvinni.

1/9 – Detroit Pistons – Andre Drummond (Connecticut) – Ahogy tavaly Brandon Knight, most Andre Drummond csúszott le a Pistonshoz. Sok munka lesz vele, de benne van, hogy a liga meghatározó centere legyen. Mindenki retteghet, ha kiforrnak Monroe-val.

1/10 – New Orleans Hornets – Austin Rivers (Duke) – Újabb ügyes pick a Hornetstől, pedig nem volt valószínű, hogy Doc Rivers fia lehullik idáig. Nem valószínű, hogy kezdő lesz Eric Gordon miatt (hacsak nem tolják fle hármasnak), de bőven van még ideje, hogy sztár legyen. A mezőny legjobb tripladobója.

1/11 – Portland Trail Blazers – Meyers Leonard (Illinois) – Elsőre kicsi, másodikra logikusan magas. Hihetetlenül gyors centerből nem sok futkározik az NBA-ben. Fineszes játékos, Aldridge mellé remek fit.

1/12 – Houston Rockets – Jeremy Lamb (Connecticut) – Nem csak kinézetre és felépítésben, de játékstílusban is hasonlít Kevin Martinra. A bennlévő legjobb játékost vitték el, könnyű dolguk van, mivel övék a 16. és a 18. pick is, amikkel színezhetnek majd.

1/13 – Phoenix Suns – Kendall Marshall (North Carolina) – Érdekes estéje van a Sunsnak. Hill marad, nagyon közel kerültek Ray Allen megszerzéséhez, ám Nash úton van Torontóba. Ennek fényében logikus Marshall ledraftolása, aki a mezőny legjobb klasszikus irányítója.

1/14 – Milwaukee Bucks – John Henson (North Carolina) – Újabb Tar Heel, remek választás. A frissen megszerzett Dalmberttel remek védelmet fognak alkotni a palánk alatt. Valószínűsíthetően a Gooden/Ilyasova párosból valaki távozni fog.

1/15 – Philadelphia 76ers – Moe Harkless (St. John’s) – Meglepetés. Az Iguodala-Turner-Young tandem mellé hova fog elférni? Valószínűleg Iggy sokat fog szerepelni az áruba bocsátott játékosok listáján. Tyler Zeller nagyot csúszik.

1/16 – Houston Rockets – Royce White (Iowa State) – És nem Zeller. White 18-nál is benn lett volna, nehéz megemészteni ezt a választást. Rendkívül univerzális játékos, mindent megcsinál, amit egy kosárlabdázó megcsinálhat.

1/17 – Dallas Mavericks – Tyler Zeller (North Carolina) – Végre elkelt a negyedik Tar Heel. A Mavericks elcserélte a picket a Cavaliersnek, az ellenérték a Cavs maradék három (24, 33, 34) pickje. Alakulnak a lovagok is, bár a pihepuha Zellert a nagyobb centerek össze fogják roppantani.

1/18 – Houston Rockets – Terrence Jones (Kentucky) – Ühüm. Jones mosolyoghat a bajsza alatt, tulajdonképpen neki kellett volna elkelnie a 16. helyen – most kicsit kevesebb lesz a fizetése. A Rockets draftolt két játékost a legjobb játékosuk posztjára. Agyrém.

1/19 – Orlando Magic – Andrew Nicholson (St. Bonaventure) – Ez is elég érdekes döntés, sokan az első körbe se várták. Ráadásul telített posztra érkezik. Anderson? Harper? Orton?

1/20 – Denver Nuggets – Evan Fournier (Franciaország, Politiers) – Az első kör valószínűsíthetően egyetlen európai játékosa a sármos (kicsit Christiano Ronaldóra emlékeztető) francia. Nem valószínű, hogy a következő szezonban pályára fog kerülni.

1/21 – Boston Celtics – Jared Sullinger (Ohio State) – Ha hátfájás miatt ki is fog hagyni meccseket, jó választás. Az egyetemi bajnokság egyik legjobb csapatának volt a motorja, előbb is elkelhetett volna.

1/22 – Boston Celtics – Fab Melo (Syracuse) – A második pickjük is ügyes. Melo védekezése bizonyára értékelve lesz Bostonban, Rondo mellett pedig szerezhet egy-két önbizalom növelő kosarat. Azért ne várjuk, hogy All-star center lesz.

1/23 – Atlanta Hawks – John Jenkins (Vanderbilt) – Nem jött össze a Teague-testvérpár. Cserébe megvan a draft mesterlövésze. Már csak időt kell neki találni a pályán.

1/24 – Cleveland Cavaliers – Jared Cunningham (Oregon State) – Ez ugye a Mavericks választása. Erősen reach-szagú, nem ő lesz a következő Michael Finley.

1/25 – Memphis Grizzlies – Tony Wroten (Washington) – Bár Conley mögött van egy-két irányítójuk (Selby, Pargo) már, az irdatlan gyors Wroten megküzdhet a csereirányító posztért. Azért nem árt, ha megtanul majd dobni.

1/26 – Indiana Pacers – Miles Plumlee (Duke) – A Pacers kedveli a fehér magasokat.

1/27 – Miami Heat – Arnett Moultire (Mississippi State) – A draftjog a 76ers-hez került egy jövőbeni elsőkörösért és az idei második körösükért. Így mindjárt pofásabb a Harkless pick, Moultrie nagyon hasznos erőcsatárrá válhat.

1/28 – Oklahoma City Thunder – Perry Jones (Baylor) – Ezzel a pickkel csak nyerhetnek. Nem volt valószínű, hogy itt még benn lesz. Hatalmas tehetségpotenciál, ha meg mégse jönne be, na bumm, Durant azért tud kosárlabdázni.

1/29 – Chicago Bulls – Marquis Teague (Kentucky) – Ha Rose tényleg nem játszhat a szezon elején (így néz ki), akkor a Bulls a legtöbbet kihozta a draftból.

1/30 – Golden State Warriors – Marcus Ezeli (Vanderbilt) – A nigériai center abszolút megérdemelte, hogy elkeljen az első körben. Kár, hogy Bogut, Biedrins és Tyler mögött nem igen fog szerep jutni neki.

Hol maradtak az eget rengető cserék?

Szerző: Kun Zsolt

Dátum: 2012. 06. 29.