Draft-2013: Erőcsatárok

Érdekes paradoxon, hogy idén pont ez erőcsatár poszton a legsoványabb a kínálat, és nagy általánosságban elmondható, hogy a jelöltek többsége – NBA mértékkel nézve- bizony alulméretezett. Persze, ha kicsit bűvészkedik az emberfia, akkor rózsásabb képet is festhet. Nem kell mást tennie, csak a centerek és/vagy kiscsatárok közül néhányat néhányat átsorolni, és máris gazdagabb a piac. Ha azonban a szikár valóságot nézzük, ez a helyzet…
(Természetesen, mint minden válogatás, ez is szubjektív)

Anthony Bennett (UNLV, ’93, 201 cm?, 109 kg)
Az alkatához képest atletikus és robbanékony. Sokoldalú támadó, inside és outside játék egyaránt megy, még a triplák is. De a dobásválasztással már gondjai vannak. Hatékony lepattanózás, a palánk alatt okosan kihasználja a fizikai erejét. Hosszú karjait pedig védekezésben, labdaszerzésben kamatoztatja. Csak azok a fránya centik. A magassága és pontszerző képessége miatt gondolják a szakértők, hogy időnként játszhat majd hármast is. Védekezésben hajlamos pihengetni. Mindezek ellenére az első ötben is elvihetik. És még egy apróság. Kanadai illetőségű, mint Robin Scherbatsky.

Tony Mitchell (North Texas, ’92, 205 cm, 97 kg)
Erőcsatárhoz méltó testfelépítés és atletikus képességek. Elsőrangú lepattanózó és dobásblokkoló. Sokan megkérdőjelezik a játékintelligenciáját. Ezt az állítást a privát edzéseken (workout) simám cáfolhatja. Nyers támadójáték. Megkérdőjelezhető dobásválasztások. Bombabiztos a helye az első körben, a lottóhegyeken túl 15 és 30 között.

Van egy rossz hírem: ennyi volt az elsőkörös választék.

Jackie Carmichael (Illinois State, ’90, 206 cm, 109 kg)
Ideális erőcsatár alkat, NBA szintű fizikai adottságok: az erő és atletikusság keveréke. Szigorú védő, keményen dolgozik a palánk alatt. Jó keze van, ösztönös lepattanózó, szolid dobásblokkoló. A periméteren, védő és támadó oldalon jócskán vannak hiányosságai.

DeShaun Thomas (Ohio State, ’91, 203 cm, 105 kg)
Sokoldalú és veszélyes pontszerő, a triplavonalon túlról is. Agresszív játékstílus. Okosan kihasználja a fizikai erejét. A magassága, valamint a rugalmasság hiánya (merev test és boka) miatt csak limitált szerepet kaphat négyesként, így a fő kérdés tud-e a hármas poszton hatékonyan védekezni? Jae Crowder (Dallas) és Draymond Green (GSW) számára is követendő példa lehet.

http://kepfeltoltes.hu/view/130517/13143302404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mitchell, Bennett, Jerrett (balról, jobbra)

Kenny Kadji (Miami-Florida, ’88, 211 cm, 114 kg):
Sokoldalú támadójátékos, aki a legkülönfélébb módokon képes kosarat szerezni. A középtávolija egyre megbízhatóbb, még egy kis gyakorlás és a tripla NBA távolságból is gyilkos fegyver lesz. Bár nem túl ruganyos, jó védőnek mondható egyénileg és csapatszinten is. Erőcsatár és center poszton is bevethető. Jóindulattal átlagos pattanózó és gyenge büntetődobó. Jóval idősebb az osztályánál.

Grant Jerrett (Arizona, ’93, 208 cm, 107 kg):
Nagyon nyers, még az NCAA-ben sem bizonyított. Korán jelentkezett, persze elnézve az Arizona magasember állományát (Ashley, Tarczewski, Gordon) talán nem is olyan botor döntés. Az adottságai meg vannak, hogy idővel remek erőcsatár legyen belőle. Hosszútávú projekt. A második körben simán vállalható húzás, ha valakinek van felesleges cetlije, és elég türelme bevárni, amíg beérik.

Erik Murphy (Florida, ’90, 208 cm, 108 kg)
Intelligens játékos, jó munkamorállal. Mozgékony magas ember. Veszélyes csuklóval megáldott, hatékony pontszerző, a tripla távolság sem akadály. Akár egy új Ryan Anderson is lehet belőle, feltéve, ha képes lesz még tovább fejlődni védekezésben, és ellensúlyozni valahogy fizikális hiányosságait.

Trevor Mbakwe (Minnesota, ’89, 203 cm, 111 kg)
Bivalyerős, atletikus erőcsatár. Az egyetemen center is volt. Hatalmas energiával képes játszani (high-energy player). Az egyik legidősebb játékos, túl egy súlyos sérülésen, kevés fejlődési lehetőséggel, limitált támadó kapacitással.

Richard Howell (NC State, ’90, 201 cm, 117 kg)
Tankszerű testfelépítés. Erős, szívós védő. Kiváló pattanózó. Harcossággal pótolja a centik és rugók hiányát. Ha sikerül egy megbízható tempódobást állandósítania: megragadhat az NBA-ben.

Ryan Kelly (Duke, ’90, 211 cm, 104 kg)
Finom kezű, intelligens nagy ember, átlagon aluli fizikális képességekkel. Alighanem ő is az egyetemi bajnokságban jól teljesítő, de az NBA-be nem kellő (undrafted?) fehér magas emberek sorát gazdagítja majd. Viszont van diplomája.

Akikre érdemes még figyelni:
Arsalan Kazemi (Oregon), Augusto Lima (brazil), Alex Oriakhi (Missouri), Norvell Pelle (LA College Preparatory Academy)

folyt.köv. (remélhetőleg)

Szerző: Farkas Dénes

Dátum: 2013. 05. 18.