Maki ketrece – III. rész

Sokáig gondolkodtam miről is/kiről is kéne írni ma, aztán végül eldöntöttem. Mondhatni ráleltem a gyöngyre. Mindig megmarad bennünk, ha egy nagy játékos visszatér egy nagyobb sérülés, visszavonulás, golf/baseball karrier után. A mai cikk egy igazán fontos, emberfeletti pillanatot fog megörökíteni. Tracy McGradyét.

Pf. Dehogy fogja. Senkit nem érdekel már T-Mac.

Azért nagy filózás után (volt vagy 10 másodperc) arra jutottam, nézzünk bele ebbe a Rockets – Pistons derbibe. Egyrészt remélhetőleg lesz valami, amit ki lehet ragadni, másrészt piros-fehér színekben pattogtat a fantasy sztárcenterem, Chuck Hayes.

Lassan két hete küzdök egy pitiáner betegséggel, semmi extra, néha feltörő köhögés és intenzív orrfújás. Muszáj lesz felkészülni a hajnali derbikre. Első körben halkan kiloptam egy mikulás csokit a másfél éves húgom „csizmájából”, majd a köhögés enyhítése érdekében sós vízzel gargalizáltam. Srácok, akármi történik: soha ne gargalizáljatok sós vízzel!

Alig kezdtem meg a termék növény ízét szídni (ami egyébként csak kívül mikulás, a csoki része már egy papot ábrázol – ez nem vicc, még kereszt is van rajta), T-Mac máris a pályán. Meglepődve tapasztaltam, hogy hármas számban játszik, de aztán beugrott, hogy anno Ariza kisírta magának az egyest. Hamilton is a pályán, még mindig kevesebben dobják nála jobban a középtávolit. McGrady hanyagul rohangál fel-alá, laza passzokat ad, tempója is elég összeszedetlen. Idő előtt tért vissza. Egy bedobott tripla után nem sokkal már ül is vissza a padra, megmutatta magát, csapata felpörgött, innentől sok esélye nem volt a Pistonsnak.

(FYI, Chuck Hayes 6 pont, 3 pattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, mindez 50%-os mezőny és 100%-os büntetőszázalékkal (Szent tehén, valaki emlékszik még a legendás, „jaj, dobom a büntetőt, de előtte még lépek 3-4 kicsit előre” mozdulataira? Ha nem, youtube!), eladott labda nélkül. Persze mosolyogtál (röhögtél) mikor azt mondtam, hogy fantasy sztár.)

Bryantet meglehetősen zavarja a törött ujja. Ha a Bulls nem adta volna le az előnyét, akkor a hosszabbításban a 70 pontot is elérte volna.

Ideje feltennem az Aflac Trivia Questiont (Tudjátok, hülye kacsa becsámpázik oldalról, beordít, hogy AFLAC, majd a kommentátor feltesz valamilyen kérdést, amit 2-3 időkéréssel később megválaszol.) Elhiszitek-e, hogy volt olyan az NBA történetében, hogy az adott év MVP-je nem került be az év első csapatába? A válaszért végig kell olvasnotok a maradékot.

Nagy szerencsém, hogy végre tényleg kezdődik a derbi, amire vártam. A lila (narancs?) palota tele. Valószínűleg tele is lesz egy darabig., amíg az NBA egyetlen csapata pattogtat itt, aki még nem kapott ki saját közönsége előtt. (Imádom fényezni saját csapatom kiemelkedő statisztikáit, bocsánat, ha valakit nagyon idegesít – rögvest rátérek a Spurs fikázására.)

A meccs előtt még elképzelem gyorsan saját fogadóirodámat, ahol lényegtelen dolgokra lehet fogadni. Lesz-e hack-a-Lopez? Csőrike (Richard Jefferson) összejön-e a meccs után Neil Patrick Harris-szel? Fog-e az eddig 20 meccs alatt 19 triplát vágó Roger Mason hirtelen ötöt dobni? (Jó, utóbbiban csaltam, a meccs után írtam be. Gondolhattam volna, hogy ezt kell várni tőle, erre a hétre kivettem a fantasy csapatomból, csak hogy Chuck Hayest berotáljam. Youtube videó megvan már?)

Az biztos, hogy nálam lehetne fogadni Manu Ginobili flop over/underre is. Erre a meccsre 3.5 lett volna a határom.

Unalmasan kezdődik a derbi, megint vezetünk hússzal. Nem lepődök meg, idén nem volt olyan meccsünk, hogy ez ne történt volna meg. (Nyilván kamu.) Csőri hatalmas air-ballt vág, sanszosan magát Theodore Bagwellt látta meg a nézőtéren, miközben „Hey pretty!” táblát lóbált.

Amar’e (ha már hivatalosan ez a neve, akkor nekem is van erőm kitenni a hülye vesszőcskét) nagyon összeszedetten operál, igyekszik összehozni a dupla-duplát a félidőre. Simon és Garfunkel (Dragic és Amundson) energiája őrzi, sőt növeli az előnyt.

Jön az újabb szokásos része a mérkőzésnek, az ellenfél visszajön egy pontra, végre lehet izgulni. Sokáig érleltem magamban, de azt hiszem Tim Duncan benne van az all-time legjobb csapatomban. Nem, LeBron James nincs benne.

Mielőtt nagyon elkezdtem volna a körmömet rágni, Amar’e háromszor átzsákolta Duncant (az egyik tuti benne lesz a napi Top10-ben is), majd Dragic még pár szédületes mozdulattal bebiztosította a győzelmet. For the record, Ginobili 2 floppal zárt.

Aflac Trvia Question: Igen, volt ilyen. Szegény Bill Russellel kétszer is megtörtént, ’58-ban és ’62-ben.

Szerző: Kun Zsolt

Dátum: 2009. 12. 16.