A 2014-15-ös idény mindenképpen sikeres volt a Pelicans számára azzal együtt is, hogy maradt még a tankban üzemanyag.
Anthony Davis a harmadik idényében sem állt meg a fejlődésben és évről évre szinteket lép a játéka. Már-már csak az marad kérdésnek, hogy a 22 éves játékos meddig fejlődhet még, mikor már most a liga egyik legjobbja. Habár csak 68 mérkőzést játszott, így is rájátszásba vezette a csapatát, ott aztán a bajnok kisöpörte őket, de nem úgy, mint a Cavs a Celticset, hanem vért izzadva és emberfeletti teljesítményekkel hosszabbításra mentett meccsel.
AD brutálisan jó játékával még a legjobban védekező együttes, a Warriors sem tudott mit kezdeni. A négy mérkőzés alatt Davis 31.5 pontot, 11 lepattanót, 2 gólpasszt, 3 blokkot és 1.3 szerzett labdát átlagolt úgy, hogy 54%-al dobott mezőnyből és 36 büntetőkísérletéből mindössze hármat hibázott el.
Négy játékos van az NBA történetében, aki az első 4 playoff meccsén 30 pontot és 10 lepattanót átlagolt: Wilt Chamberlain, Bob McAdoo, Kareem Abdul-Jabbar és Anthony Davis.
45-37-es mérleggel zárta az alapszakaszt a New Orleans, ami azért is külön szép teljesítmény, mert a kulcsemberek közül Davis 14, Jrue Holiday 42, míg Eric Gordon és Ryan Anderson 21-21 mérkőzést hagytak ki sérülések miatt.
Mit csináltak a nyáron?
A holtidény első lépése az volt, hogy Monty Williams edzőnek megköszönték a munkáját és helyére a jóval kevésbé konzervatív és sokkal támadóbb felfogású Alvin Gentryt szerződtették, aki zárójelben megjegyzendő, hogy a Warriors bajnokcsapatának támadását rakta össze szinte tökéletesre.
Győztes csapaton ne változtass elv alapján az összes alapembert megtartotta az együttes. Először Anthony Davis hosszabbított, majd Alexis Ajinca, Dante Cunningham, Luke Babbitt és Omer Asik is megállapodott a folytatásról. Az utolsó láncszem Norris Cole, ám vele nem jutott dűlőre a vezetőség, így az ún. qualifying offert fogadta el, azaz egy évig még marad New Orleansban, majd korlátlan szabadügynök lesz.
Gyakorlatilag az egész tavalyi keret megmaradt és még jött Kendrick Perkins veterán mentornak Anthony Davis mellé, illetve néhány cserejátékos.
A csapattagok a szabadidejükben sem pihentek sokat, hisz Anthony Davis 5,5 kg izmot pakolt magára és egész nyáron azt gyakorolta, hogy hogyan legyen még jobb védő, valamint a tripladobásán is javított, míg Ryan Anderson fogyott 7,5 kg-ot és állítása szerint jobb fizikai állapotban van, mint valaha.
Mit várunk tőlük idén?
Reálisan arra számíthatunk tőlük, hogy Davis apróbb sérülések miatt kihagy 10-15 mérkőzést, ebben az etapban pedig vezére nélkül gyengébb lesz egy kicsit az együttes. Gentry szisztémája biztos, hogy pozitív hatással lesz a csapatra ezért a Nyugati főcsoport 5-8. helyén végeznek majd és az összes csapatra veszélyt jelentő ellenfelek lesznek a rájátszásban.
Legjobb forgatókönyv:
Rendkívül jól sül el Gentry edző kinevezése, Davis egészséges lesz az egész szezonban, januártól Jrue Holiday is egészségesen tud játszani és ketten Norris Cole-al nagyon jó tempót diktáló irányítósort alkotnak. A palánk alatt Davis mellett Asik és Ajinca szorgosan takarítanak és szedik a lepattanókat, a bedobók pedig azt játsszák, amit tudnak: Evans betöréseivel, Gordon és Anderson pedig tripláikkal lesznek a csapat segítségére.
Az összecsiszolt csapat az első négyben végez nyugaton és a második körig legalább eljut, szerencsésebb esetben a főcsoport döntőig is.
Legrosszabb forgatókönyv:
Davis ismét 20-25 meccset legalább kihagy, míg Holiday nem tud teljes értékű munkát végezni és kihagyja az idény nagy részét. AD hiányában a centerek nem lesznek olyan hatékonyak és Eric Gordon sem tud magára találni, ezért a rájátszásról is lemaradnak és 50% körül fejezik be az idényt.
Eddigi sorrendünk: